Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Od 30 lat Medcom zmienia systemy szynowe na całym świecie!

infotram
31.01.2019 09:32
0 Komentarzy

W 2018 roku minęłodokładnie 30 lat odkąd Medcom zaczął zmieniać rynek urządzeńenergoelektronicznych.

Przez ten czas opracowanych zostało i wyprodukowanychkilkadziesiąt tysięcy systemów przeznaczonych do pojazdów szynowych kursującychna całym świecie. Pojazdy wyposażone w rozwiązania Medcomu przewożą tygodniowomiliony pasażerów m.in. w krajach Unii Europejskiej oraz USA, Kanadzie,Brazylii, Turcji oraz w Meksyku.

Międzynarodowe kontrakty tramwajowe i kolejowe, technologiaSiC w lokomotywie Dragon 2, targi InnoTrans oraz premiera tramwaju ModerusGamma to jedne z głównych wydarzeń roku 2018, które wpłynęły na rozwój firmyzarówno na polskim rynku, jak i na arenie międzynarodowej.

38 państw i 6kontynentów w zasięgu Medcom

Dzisiaj eksport autorskich projektów stanowi 20-30% naszejsprzedaży, w zależności od aktualnych kontraktów. Na ten moment współpracujemyz ponad 40 klientami z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Południowej orazAustralii. Z rozwiązań Medcom korzystają na co dzień najwięksi producencipojazdów oraz urządzeń dla transportu publicznego, tacy jak CAF, Hyundai Rotem,Mitsubishi Electric, Siemens USA oraz producenci taboru działający na rynkachlokalnych i regionalnych – Newag, Solaris, Pesa i Modertrans.

Międzynarodowe TargiTechnologii Transportu InnoTrans 2018

W tym roku odbyła się już 12. edycja targów InnoTrans -jedno z najważniejszych wydarzeń branży kolejowej, które gromadzi zarówno osobybezpośrednio związane z transportem szynowym, jak i pasjonatów kolejnictwa. Wtrakcie czterech dni targów mieliśmy okazję zaprezentować głównie rozwiązaniazaprojektowane w technologii SiC oraz zobaczyć pojazdy wyposażone wenergoelektronikę Medcom.

{https://www.youtube.com/watch?v=XIHDW4TOqT0}

Przetwornice PSM-175SiC od Medcom w lokomotywie Dragon 2

Dragon 2 to pierwsza polska lokomotywa zawierającaenergoelektronikę wykonaną w technologii węglika krzemu (SiC). Pojazd zostałzaprezentowany 12 lipca 2018 roku w Żmigrodzie, a następnie można go byłozobaczyć na międzynarodowych targach Innotrans w Berlinie.

W lokomotywie zastosowano rozwiązania Medcom, m.in.przetwornicę zasilania pomocniczego (PSM-175 SiC) wyprodukowaną w całości wtechnologii wysokoczęstotliwościowej oraz falowniki trakcyjne i zasilaczebuforowe. Nowatorski projekt przetwornicy pozwolił na zmniejszenie masy pojazduaż o 400 kg. W celu uzyskania wyższej sprawności przetwornic zastosowanoszybkie mikrokontrolery DSP 32-bitowe oraz wysokoczęstotliwościowe rozwiązaniamagnetyczne. Przetwornice posiadają rozbudowany układ diagnostyki i rejestracjiparametrów pracy, a moduł komunikacyjny jest wyposażony m.in. w interfejsy Ethernet,CAN, USB, MMC i RS232.

PSM-175 SiC została zaprojektowana w taki sposób, aby możnabyło ją zastosować do różnych źródeł zasilania wejściowego – w tym do zasilaniasilnika spalinowego i generatora. To oznacza, że przetwornica może byćwykorzystywana w pojazdach hybrydowych z modułem dojazdowym, np. na trasachczęściowo niezelektryfikowanych.

Technologia SiC odMedcom w nowych tramwajach Moderus Gamma

W październiku odbyła się również premiera najnowszegoniskopodłogowego tramwaju Moderus Gamma dla poznańskiego przedsiębiorstwaModertrans. Po lokomotywie Dragon 2 to kolejny pojazd na polskim rynku,wyposażony seryjnie w rozwiązania energoelektroniczne w technologii węglika krzemu(SiC). Technologia SiC poprawia sprawność urządzeń oraz ogranicza stratyenergii w przetwornikach, ostatecznie zmniejszając koszty eksploatacjipojazdów. W ramach kontraktu Medcom wyposaży łącznie 50 nowych tramwajów (30jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych) w przetwornice statyczne wykonane wpełni w technologii węglika krzemu (PSM-50 SiC), falowniki trakcyjne wtechnologii HV IGBT (FT-50-600) oraz system TCMS.


Komentarze