Ponad 21 tys. pasażerów od początku roku na lotnisku Zielona Góra-Babimost
Od stycznia 2025 roku lotnisko Zielona Góra-Babimost obsłużyło 21 505 pasażerów. Jak podają Polskie Porty Lotnicze, oznacza to wzrost o 32 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. Na zielonogórskim lotnisku trwa budowa nowego terminala Non Schengen.
W kwietniu z lotniska w Babimoście skorzystało 5636 pasażerów. "To potwierdza rosnącą atrakcyjność lotniska dla pasażerów z regionu lubuskiego i zachodniej Polski" – podały Polskie Porty Lotnicze.
W kwietniu ruszyła budowa nowego terminala Non Schengen. Ma być przestronny, bezpieczny i zgodny z nowoczesnymi zasadami zielonej polityki. "Dzięki planowanej rozbudowie infrastruktury lotnisko będzie mogło obsługiwać do 250 tys. pasażerów rocznie, czyli o 2/3 więcej niż obecnie" – podały Polskie Porty Lotnicze.
Zakończenie prac planowane jest na październik br. Terminal umożliwi uruchomienie nowych połączeń międzynarodowych.
Obecnie z lotniska w Babimoście regularnie latają samoloty LOT do Warszawy. Są również czarterowe do dwóch egipskich kurortów: Marsa Alam i Hurghady, na pokładach maszyn linii Enter Air.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Od czerwca oferta rejsów z lubuskiego lotniska poszerzy się o kolejne kierunki wakacyjne do tureckiej Antalyi, tunezyjskiej Enfidhy oraz do Tirany w Albanii.
Polskie Porty Lotnicze powstały w wyniku przekształcenia 1 kwietnia 2023 r. Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" w jednoosobową spółkę akcyjną, zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 22 lipca 2022 r. o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego. PPL to również podmiot dominujący Grupy Kapitałowej PPL. Posiada udziały lub akcje 16 spółek m.in. zarządzających portami lotniczymi. (PAP)
Komentarze