Koniec Kongresu Transportu Publicznego. Zmiana formuły wydarzenia
Kongres Transportu Publicznego, jedno z wydarzeń w zakresie komunikacji zbiorowej w Polsce, kończy działalność w dotychczasowej formule.
Po kilkunastu edycjach, Grupa Tor zadecydowała o zmianie koncepcji wydarzenia i rozpoczęciu poszukiwań nowego, szerszego grona odbiorców. Jak zapowiadają organizatorzy – to nie koniec dyskusji o przyszłości komunikacji miejskiej, ale początek nowego rozdziału. Tor chce poprzez zwiększenie zakresu pozyskać nowych klientów i osiągnąć wyższy zysk, wychodząc poza niszowe spotkanie branżowe.
Rozkład jazdy:
- Dlaczego zdecydowano się zakończyć Kongres Transportu Publicznego i zmienić jego formułę?
- Jakie nowe tematy będą poruszane podczas Kongresu Inteligentnych Miast?
- Dlaczego transport publiczny przestał być priorytetem dla Grupy Tor?
Nadchodzi era Inteligentnych Miast
Kongres Transportu Publicznego, który przez lata stanowił jedno z wydarzeń dla branży komunikacji zbiorowej w Polsce, kończy działalność w dotychczasowej formule. Organizatorzy – Grupa Tor – ogłosili zmianę koncepcji, dostosowując wydarzenie do aktualnych wyzwań i trendów urbanistycznych. Nadchodzi Kongres Inteligentnych Miast, który zadebiutuje 7 maja 2025 roku w Warszawie.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Dotychczasowe edycje Kongresu koncentrowały się na problematyce transportu zbiorowego, ale współczesne realia pokazują, że same pojazdy i infrastruktura nie wystarczą. Miasta stają się organizmami, w których transport, technologie miejskie i zarządzanie przestrzenią są nierozerwalnie połączone. Innowacyjne rozwiązania nie mają racji bytu bez zrozumienia potrzeb mieszkańców, a nowoczesny transport publiczny nie przetrwa bez integracji z systemami inteligentnych miast.
-"Transformacja Kongresu Transportu Publicznego w Kongres Inteligentnych Miast ma dać uczestnikom szersze spojrzenie na rozwój miejskiej infrastruktury. To odpowiedź na potrzeby sektora, w którym wyzwania takie jak obrona cywilna, planowanie przestrzenne, ochrona infrastruktury krytycznej, czy zarządzanie kryzysowe stają się równie istotne, jak klasyczne kwestie transportowe" - napisali organizatorzy.
Nowa formuła pozwoli połączyć środowisko transportu publicznego z branżą smart city, tworząc przestrzeń do dyskusji o kompleksowym rozwoju miast. W dobie katastrof naturalnych, ataków hybrydowych i rosnących oczekiwań społecznych, konieczne jest zintegrowane podejście do tworzenia odpornych, nowoczesnych i przyjaznych przestrzeni miejskich.
XIV Kongres Inteligentnych Miast
Nowa odsłona wydarzenia odbędzie się 7 maja w Warszawie. Tematyka kongresu będzie znacznie szersza – od logistyki e-commerce, przez współpracę samorządów z rządem, po odporność miast na kryzysy. Poruszone zostaną zagadnienia prawne, technologiczne i społeczne, a uczestnicy zyskają możliwość poznania trendów w urbanistyce, które wyznaczają kierunek rozwoju nie tylko komunikacji, ale całych miast.
Komentarze