Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Rejsy do Serocka wracają. ZTM Warszawa szuka armatora na sezon 2025

infoship
26.03.2025 20:00
0 Komentarzy

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił postępowanie przetargowe na świadczenie usługi żeglugi śródlądowej w sezonie 2025. Już od 1 maja planowane są regularne rejsy pasażerskie na trasie Warszawa – Serock – Warszawa.

To propozycja nie tylko dla mieszkańców stolicy, ale i turystów, którzy chcą odkrywać uroki Mazowsza z pokładu komfortowego statku.

Rozkład jazdy:

  1. W jakim okresie i jak często będą odbywać się rejsy pasażerskie z Warszawy do Serocka w sezonie 2025?
  2. Jakie udogodnienia musi zapewnić armator na pokładzie statku pasażerskiego?
  3. Do kiedy i gdzie należy składać oferty w ramach przetargu ogłoszonego przez ZTM?
Statek Zefir do Serocka
Statek Zefir do Serocka/foto: WTP

Rejsy weekendowe do września

Zgodnie z ogłoszeniem, rejsy będą odbywać się od 1 maja do 21 września 2025 roku w soboty, niedziele i święta, a także w wybrane piątki (11.07, 25.07, 8.08, 22.08). Trasa obejmuje Kanał Żerański w Warszawie (przy przystanku Cementownia), Zalew Zegrzyński oraz molo w Serocku. Cały rejs potrwa około 9 godzin – od godziny 9:00 do 18:00 – z co najmniej dwugodzinnym postojem w Serocku. Łącznie zaplanowano 49 rejsów.

Komfort, bezpieczeństwo i atrakcje na pokładzie

ZTM stawia na wysoką jakość usług. Statek musi pomieścić co najmniej 80 pasażerów, oferując każdemu zadaszone, miękkie miejsce siedzące z dostępem do stolika. Na pokładzie nie zabraknie klimatyzacji, rolet przeciwsłonecznych, kącika dla dzieci, miejsca na grilla oraz zintegrowanego systemu nagłośnieniowego.

Dodatkowo armator musi zapewnić m.in.:

  • 50 pledów dla pasażerów,
  • flagi Warszawy i Polski,
  • możliwość zakupu biletów online i stacjonarnie (minimum 1 dzień w tygodniu w centrum miasta),
  • punkt sprzedaży biletów w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM (po uzyskaniu zgody),
  • obsługę płatności kartą i gotówką.

Bilety – także bezpłatne

Wpływy z biletów będą stanowiły przychód armatora, z zastrzeżeniem, że na każdy rejs musi być dostępna pula 30 bezpłatnych biletów dla dzieci do wieku szkolnego oraz osób powyżej 70. roku życia.

Zgłoszenia do 2 kwietnia

Oferty można składać do 2 kwietnia 2025 r. w siedzibie ZTM przy ul. Grochowskiej 316/320 w Warszawie. Szczegółowa dokumentacja przetargowa, w tym projekt umowy i specyfikacja wymagań wobec wykonawcy, dostępna jest na stronie: ztmwaw.ezamawiajacy.pl

Komentarze