LOT o potencjale połącznia Warszawa-Lizbona. Szacunki na 100 tys. pasażerów
Z rejsów PLL LOT na trasie z Warszawy do Lizbony w tym roku może skorzystać 95-100 tys. podróżnych - wynika z szacunków przekazanych PAP przez rzecznika spółki Krzysztofa Moczulskiego.
Zainteresowanie lotami jest duże, a szczyt przewozów przypadnie na sezon letni - dodał.
Rozkład lotu:
- Kiedy PLL LOT uruchomiły bezpośrednie połączenie Warszawa-Lizbona?
- Jakim samolotem realizowane są rejsy na tej trasie?
- Ilu pasażerów PLL LOT planuje przewieźć na trasie Warszawa-Lizbona w 2025 roku?
Od 3 lutego
Bezpośrednie połączenie między Warszawą a Lizboną Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły 3 lutego br. Stolica Portugalii to trzecia trasa przewoźnika, łącząca Polskę z Półwyspem Iberyjskim. Rejsy na tym kierunku wykonywane są samolotami typu Boeing 737 MAX 8, który może zabrać do 186 pasażerów.
"Lizbona, jako jedna z nielicznych dotąd nieobsługiwanych w siatce połączeń stolic europejskich, była naturalnym kierunkiem rozwoju narodowego przewoźnika" - przekazał Moczulski. Zwrócił uwagę na rozwijającą się wymianę gospodarczą między krajami oraz "kwitnący sektor turystyczny". "To wszystko spowodowało, że decyzja o uruchomieniu połączeń do stolicy Portugalii stała się kolejnym krokiem w realizacji strategii rozwoju PLL LOT" - podkreślił.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Powołując się na przeprowadzone analizy rzecznik przekazał, że pomimo ofert innych przewoźników, uruchomione właśnie rejsy do Lizbony mają potencjał. "Rozkład rejsów Warszawa-Lizbona predestynuje podróże pasażerów z Warszawy i innych polskich portów regionalnych. Dodatkowo widzimy duży potencjał do przewozu pasażerów z krajów bałtyckich oraz Europy Środkowej czy Skandynawii" - wskazał.
LOT liczy, że z nowego połączenia będą korzystać głównie pasażerowie udający się do Portugalii w celach turystycznych oraz pracownicy firm, a także osoby udające się na wydarzenia targowe - przekazał Moczulski. Zaznaczył, że Portugalia, a przede wszystkim Lizbona jest jednym z największych centrów targowych w Europie. "Dodatkowo dużo polskich firm prowadzi swoje interesy na terenie Portugalii, jak również sporo kapitału portugalskiego jest obecne na rynku polskim" - dodał.
Z informacji przewoźnika wynika, że zainteresowanie lotami planowanymi na najbliższe tygodnie jest duże - tzw. wypełnienie rejsów przekracza często 90 proc., a średnio wynosi 80-85 proc. Moczulski zwrócił uwagę, że z analiz wynika, iż szczyt przewozów na tej trasie przypada na sezon letni, między kwietniem a październikiem. "Prognozy wypełnień na kolejne miesiące są bardzo wysokie. Szacujemy, że na naszych pokładach na trasie Warszawa-Lizbona-Warszawa przewieziemy w tym roku ok. 95 tys. - 100 tys. pasażerów" - przekazał Moczulski. Rejsy do Lizbony przez pierwsze trzy tygodnie będą realizowane przez pięć dni w tygodniu, a od 24 lutego 2025 r. codziennie, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym.
Komentarze