Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

e-Volksbus czyli autobus elektryczny dla Brazylii

infobus
20.08.2024 15:00
0 Komentarzy

Volkswagen Truck & Bus rok zaprezentował swój pierwszy model z rodziny e-Volksbus, opracowany w fabryce w Resenda (Rio de Janeiro).

Oprócz zerowej emisji dwutlenku węgla i redukcji hałasu, elektryczny e-Volksbus 22L oferuje wysoki standard efektywności energetycznej i ekonomii operacyjnej.

Spis treści:

  1. Jaki zasięg na jednym ładowaniu oferuje e-Volksbus 22L?
  2. Jakie systemy bezpieczeństwa są zintegrowane w elektrycznym autobusie e-Volksbus 22L?
  3. Ile osób może pomieścić e-Volksbus 22L?
Volkswagen Truck & Bus rok zaprezentował swój pierwszy model z rodziny e-Volksbus, opracowany w fabryce w Resenda (Rio de Janeiro).

Autobusowa platforma

Platforma podwozia e-Volksbusa opiera się na modułowym podwoziu obecnej wersji diesla, co zapewnia solidność i trwałość. Przy pojemności 82 osób nadaje się do zabudów autobusów miejskich o długości do 13,2 m, model ma masę całkowitą 22 ton i jest wyposażony w silnik o mocy 280 kW i maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm. Z silnikiem połączona jest skrzynia biegów, która może zwiększyć wyjściowy moment obrotowy do 4050 Nm, co zapewnia maksymalne osiągi w ruchu miejskim i na wzniesieniach.

e-Volksbus 22L jest zasilany zestawem 12 bloków akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP), które są już stosowane w pojazdach e-Delivery i sprawdziły się w wymagających zastosowaniach, zapewniając wystarczające bezpieczeństwo. Taka konfiguracja zapewnia zasięg do 250 km przy mocy 385 kW/h na jednym ładowaniu w trzy godziny. Dostępna będzie również opcja ośmiu bloków baterii o krótszej żywotności.

Wtyczka ładowania pojazdu, kompatybilna z ładowarkami o mocy do 160 kW, może być zamontowana z tyłu lub z przodu autobusu, w zależności od potrzeb Klienta, w jego garażu.

Akumulatory znajdują się na dachu z tyłu pojazdu. Posiadają niezależne systemy zarządzania temperaturą, które optymalizują wydajność i zużycie energii oraz zapewniają dobry bilans termiczny akumulatorów. Ułatwia to prace nad karoserią i zapewnia dłuższą żywotność systemu.

Dzięki regeneracyjnemu układowi hamulcowemu z czterema poziomami mocy autobus elektryczny VW jest w stanie odzyskiwać energię podczas zwalniania, zwiększając swoją efektywność energetyczną w codziennej eksploatacji. System Eco Drive Mode optymalizuje zużycie energii i automatycznie dostosowuje osiągi pojazdu, aby zmaksymalizować zasięg.

systemy bezpieczeństwa

Autobus elektryczny VW jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, wysoką ochronę podczas pracy nawet na zalanych terenach, asystenta rozruchu, hamulce ABS i EBD.

Kolejną konfiguracją poprawiającą komfort pasażerów jest zintegrowane zawieszenie pneumatyczne przedniej i tylnej osi. Do zalet e-Volksbusa należy także inteligentna klimatyzacja, całkowicie zintegrowana z elektronicznym systemem sterowania podwoziem pojazdu, zapewniająca pasażerom maksymalny komfort cieplny i optymalizację zużycia energii.

Tablica przyrządów, dostarcza kierowcy informacji w intuicyjny i praktyczny sposób oraz może monitorować zużycie i odzysk energii przez system. E-Volksbus posiada także komplet wzmocnionych opon, które przeznaczone są do miejskiej eksploatacji autobusów elektrycznych i większej ładowności.

Volkswagen Truck & Bus rok zaprezentował swój pierwszy model z rodziny e-Volksbus, opracowany w fabryce w Resenda (Rio de Janeiro).

Komentarze