Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Stadler na InnoTrans: Flirty 3 i Metelica

inforail
27.08.2014 11:15
0 Komentarzy
Na tegorocznych targach InnoTrans Grupa Stadler Rail zaprezentuje kilka nowych pojazdów, a także modele innych jednostek, których produkcja rozpocznie się w niedalekiej przyszłości. I tak ekspozycję Szwajcarów będzie można zobaczyć na stoisku nr 103 w hali 2.2, a także na terenach zewnętrznych. Na stoisku firmy Stadler zaprezentowany zostanie, po raz pierwszy, model (w skali 1:20) szybkiego pociągu, który wygrał przetarg szwajcarskich kolei SBB, z przeznaczeniem do obsługi połączeń międzynarodowego korytarza północ-południe. Ponadto będzie również model, w skali 1:20, prototypu metra berlińskiego, który Stadler Pankow GmbH właśnie buduje. Z innych modeli warto wymienić: KISS dla Aeroexpress (Rosja), wagon sypialny dla kolei Azerbejdżanu i, tu polski akcent, FLIRT dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Stadler to nie tylko tabor, stąd też w Berlinie będzie okazja do zapoznania się z innymi usługami grupy, takimi jak konserwacja, naprawa czy modernizacja pojazdów. To szybko rozwijający się sektor w obrębie firmy.
Ciekawostką tegorocznych Innotrans będzie “Interactive Area”, dzięki której odwiedzający targi dostaną szansę zaprojektowania własnego pojazdu, korzystając z bazy różnych modeli Stadlera. Będzie to możliwe przy wykorzystaniu ekranu dotykowego. Liczy się kreatywność i dowolność jeśli chodzi o kolory, długości, szerokości, itp.
A teraz pora na to, co zwykle gości targów interesuje najbardziej. Tabor.
FLIRT3  dla Serbii
Dwadzieścia jeden czteroczłonowych FLIRT-ów 3 będzie wykorzystywanych na trasach podmiejskich i regionalnych w Serbii. Takie pociągi zamówiły tamtejsze koleje Železnice Srbije AG. Jednostki mają być niskopodłogowe, a przez to przyjazne pasażerom. To maksimum komfortu i dostępności, a przy tym przestronne i jasne przedziały pasażerskie.  Wysokość podłogi ma zaledwie 600 milimetrów. Elektryczne drzwi przesuwne zapewniają optymalne warunki dla wsiadania i wysiadania, nawet dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Flirty 3 to także pojazdy wyposażone w przestrzeń dla wózków, wielkogabarytowego bagażu, rowerów i wózków inwalidzkich. Dla osób niepełnosprawnych przystosowana została także toaleta. Pociąg osiąga maksymalną prędkość 160 km/h i oferuje 212 miejsc w drugiej klasie i 12 miejsc w pierwszej klasie, a także może przewozić 230 osób na stojąco. Przedział pasażerski i kabiny maszynisty są klimatyzowane. Pojazd jest przystosowany do parametrów sieci 25 kV sieci i zasilania 50 Hz. FLIRT 3 to najnowsza generacja projektu Flirt, który sprawdził się niemalże w całej Europie, także w Polsce. Prezentacja pociągu odbędzie się w środę, 24 września 2014 roku o godz. 11 na platformie 6/1.
100% niskiej podłogi – tramwaj Metelica dla Mińska
Tramwaj Metelica to najnowszy i innowacyjny projekt Stadlera dla Mińska. Dzięki prostej i szczególnie wytrzymałej konstrukcji pojazd może być eksploatowany w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Trzyczłonowy wagon z całkowicie niską podłogą oferuje dużą pojemność pasażerską i może być użytkowany zarówno w mieście, jak i na liniach regionalnych. Pojazdy wyposażone są w wizualny i dźwiękowy system informacji pasażerskiej oraz monitoring. Tramwaj oferuje miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich i rampy wjazdowe, ułatwiające dostęp dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi.  Wnętrze jest jasne i przyjazne i może być dostosowana do indywidualnych wymagań klienta.
Prezentacja prototypowej jednostki została zaplanowana na środę, 24 września 2014 roku, na godz. 14, obok platformy 10.  
Flirt 3
FLIRT3 dla DB Regio AG
Ostatnim pojazdem, na który warto wrócić uwagę jest niskopodłogowy Flirt 3 dla DB Regio. Począwszy od grudnia 2014 roku, w sumie 28 takich pięcioczłonowych jednostek, będzie kursować na trasach regionalnych w barwach niemieckiego przewoźnika. Pojazdy charakteryzować będzie jasny, przyjazny przedział pasażerski. Wnętrze Flirta 3 może być dowolnie zaprojektowane według życzeń operatora. Tak też to wyglądało w przypadku DB Regio. Przedział pasażerski i kabina maszynisty są klimatyzowane. Flirty 3 są przyjazne osobom niepełnosprawnym. Do ich potrzeb przystosowano toalety. Każdy pojazd posiada 249 miejsc w drugiej klasie i 21 miejsc w pierwszej klasie. Na stojąco może podróżować nim 280 osób. FLIRT 3 osiąga maksymalną prędkość 160 km/godz. Jego prezentację zaplanowano na czwartek, 25 września 214, godz. 11, platforma 6/2.

Komentarze