TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zwiedź Frankfurt i Słubice korzystając z komunikacji miejskiej
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 17.06.2008 18:36:03
Zwiedź Frankfurt i Słubice korzystając z komunikacji miejskiej

24 maja br. ukazał się pierwszy dwujęzyczny przewodnik niemieckiego Klubu VCD na rzecz ekologicznej komunikacji miejskiej we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach. To pierwsze tego typu opracowanie dostępne w języku polskim.

Pierwszy dwujęzyczny przewodnik Klubu VCD na rzecz ekologicznej komunikacji miejskiej we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach ukazał się 24 maja 2008 r. Przewodnik zawiera przegląd atrakcji turystycznych, parków przyrodniczych i rezerwatów oraz ok. 50 propozycji podróży do miejsc godnych zobaczenia w promieniu 80km wokół europejskich miast granicznych Frankfurt n. Odrą-Słubice. Trasy te rozciągają się pomiędzy Beeskow, Eberswalde, Zieloną Górą i Gorzowem. Rzeczą wyróżniającą tą publikację jest fakt włączenia w opisy proponowanych tras zarówno kulturowych jak i pobytów z naturą dokładnych planów i połączeń autobusowych jak i kolejowych z dostępnością istniejących szlaków rowerowych i pieszych. Dzięki temu przewodnikowi turyści z obu krajów będą mogli bez użycia auta udać się na ponadgraniczną wyprawę w regionie polsko-niemieckiego pogranicza. Publikacja ta w pewien sposób również motywuje przedsiębiorstwa komunikacyjne do dopasowania się do wymogów turystyki (rozkłady jazdy, możliwość przewozu rowerów, strefy), a biura turystyczne do tworzenia ofert dla turystów z obu krajów. W ten sposób tworzy się warunki do wymiany polsko niemieckiej, do zainteresowania sąsiadów sobą nawzajem, a branżę turystyczną skłania do poszerzania rynku.  Partnerami w projekcie są: Agencja Turystyczna we Frankfurcie nad Odrą oraz niemiecko-polska firma konsultingowa Bollmann &Partner. Parametry przewodnika to: 80 stron, format A5 poprzeczny z wieloma kolorowymi ilustracjami, cena: 3,00 Euro / 1 0 Złoty, 1/3 rabatu dla księgarni, wysyłka pocztą za dodatkowa opłata. Dodatkowe informacje znajdują się na: www.vcdprojektentwicklung.de .

Wstęp do przewodnika

Prezentujemy pierwszą stronę wprowadzającą przewodnika „Odwiedzić sąsiada”:  „Po lewej i prawej stronie Odry przepiękne krajobrazy, a pośrodku europejskie miasto podwójne: Słubice-Frankfurt nad Odrą. Przed nami żadnych granic, w plecaku przewodniki, oczywiście dwujęzyczne, podobnie jak karty dań w restauracjach. Do dyspozycji sieć wygodnych połączeń kolejowych i autobusowych. Pozostaje tylko »wsiąść do pociągu«i pojechać w bezgraniczną dal. Odwiedzić sąsiada. W naszych wędrówkach poruszać się będziemy ekologicznymi środkami lokomocji –koleją i autobusem –i uprawiać przyjazną dla środowiska turystykę rowerową i pieszą. Do tego chce zachęcić nasza broszura VCD. Być może infrastruktura nie jest jeszcze doskonała, ale na pewno już dziś warto rozpocząć wędrówkę, dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa wspaniałe propozycje wycieczek weekendowych i jednodniowych do ponad 50 miejsc, rozpoczynając od Frankfurtu nad Odrą/Słubic, po Beeskow, Eberswalde, Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski. Korzystając z naszej oferty, mogą Państwo indywidualnie opracować trasę wymarzonej dla siebie wycieczki. Z naszym przewodnikiem mogą Państwo wybrać się w piękną krainę Marchijskiej lub Sulęcińskiej Szwajcarii, zwiedzić kostrzyńską twierdzę albo starą warownię w Beeskow, podczas wycieczki rowerowej odkryć kryształowo czyste jeziora. Z nami dowiedzą się Państwo, gdzie można z kajaka podglądać życie dzikiego ptactwa lub zwiedzić zabytkowe urządzenia budownictwa wodnego. A może mają Państwo ochotę poznać bliżej swojego sąsiada w Zielonej Górze czy Frankfurcie podczas spaceru po mieście, muzycznego pikniku lub koncertu w pałacowym parku? Zwiedzać mogą Państwo, poruszając się wygodnie pociągiem i autobusem, a nawet zabierając ze sobą rower. Nasz pierwszy dwujęzyczny Przewodnik VCD Nordost posłuży Państwu radą, kompetentną informacją i inspiruje do wspaniałych wypraw. Znajdą w nim Państwo obszerne informacje kulturalne i przyrodnicze, przegląd imprez i atrakcji turystycznych, a także wiadomości zarezerwowane tylko dla wtajemniczonych. Dołączamy również dokładne rozkłady jazdy linii kolejowych i autobusowych oraz informację o szlakach pieszych i rowerowych. Zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców obu krajów jest to zbiór cennych informacji, który pomoże wreszcie bez granic i bez samochodu dostać się w najciekawsze zakątki regionu. Pragniemy rozpropagować ekologiczny sposób podróżowania, dokądkolwiek drogi Państwa poprowadzą. Chcemy złożyć szczególne podziękowania gminom i stowarzyszeniom turystycznym oraz wszystkim zawodowo i hobbystycznie zaangażowanym w turystykę po obu stronach Odry. Bez ich życzliwej pomocy, nadesłanych zdjęć i aktualnych informacji dotyczących naszego wspólnego nadodrzańskiego regionu powstanie tej broszury nie byłoby możliwe. Redakcja VCD Nordost”.

„Z nami ludzie są mobilni –a mobilność ekologiczna”

Niemiecki Klub Komunikacyjny (VCD) działający na rzecz ochrony środowiska i konsumenta od ponad 20 lat angażuje się w przyjazną człowiekowi i środowisku politykę komunikacyjną. Jest specjalistą w planowaniu inteligentnych połączeń pomiędzy rozmaitymi formami komunikacji (kolej, autobusy, rowery i pieszo). Filozofia stowarzyszenia to: „po prostu wsiądź i jedź, dokąd tylko chcesz –bo tak wgląda nowoczesna mobilność.”Polityka komunikacji ekologiczna dla Klubu VCD oznacza:

- wspieranie związków ochrony przyrody poprzez udział w gremiach publicznych oraz zaangażowanie w projekty partnerskie

- przyjazną środowisku infrastrukturę komunikacyjną oraz mobilność uwrażliwioną na krajobraz kulturowy

- rozwój społeczny terenów wiejskich i dbałość o ich dostępność komunikacyjną

- propagowania turystyki kulturalnej, zdrowotnej i ekologicznej

- mobilność dla wszystkich: powiązane ze sobą i wolne od ograniczeń szlaki komunikacyjne nie tylko dla niepełnosprawnych

- europejska współpraca ponadgraniczna przede wszystkim z partnerami w Polsce i w Czechach

Generalny cel organizacji to łączenie przedsiębiorstw komunikacyjnych, jednostek aktywnych w społecznościach lokalnych oraz gmin.

Seria przewodników VCD

Klub Komunikacyjny VCD poprzez swoją podróżniczą serię przewodników chce zachęcić do przemieszczania się koleją i autobusami. Publikacje łączą informację kulturalną i turystyczną, wiadomości przyrodnicze i dokładny rozkłady jazdy wraz z cenami biletów –dlatego jest to pozycja wyjątkowo na turystycznym rynku wydawniczym. W obecnej ofercie VCD znajdują się m.in.:

„VCD Tourenplaner”–przewodnik wydawany już od 12 lat. Wycieczki w okolice Berlina - pociągiem, autobusem, na rowerze i szlakami dla pieszych. 200 atrakcyjnych miejsc w Brandenburgii i w Polsce, nad Bałtykiem, w górach Harzu i Szwajcarii Saksońskiej. Wydany w nakładzie 10.000 egzemplarzy, przewodnik jest dostępny w każdym punkcie sprzedaży biletów na metro (S-Bahn), w kasach kolejowych DB, w kioskach i księgarniach. Język wydania: niemiecki.

„Bez korzystania z samochodu przez Polskę południową”–projekt powstał we współpracy z berlińskim Senatem i jest finansowany ze środków INTERREG III C (Projekt \'ED-C III Via Regia\'). Przewodnik ukaże się po raz pierwszy w 2008 roku dla Paneuropejskiego Korytarza Transportowego „Kijów-Lwów-Rzeszów-Kraków-Katowice-Opole-Wrocław”(www.edc-viaregia.eu).

„Podróż koleją przez Polskę i kraje bałtyckie”–ten przewodnik Klubu Komunikacyjnego VCD powstał na zlecenie Towarzystwa Współpracy Technicznej (GTZ). Ukaże się w roku 2008 w ramach programu INTERREG III B Rail Baltica. Broszura ta jest częścią strategii komunikacyjnej dla nowej trasy InterCity Berlin-Poznan-Warszawa-Kaunas- Ryga-Tallin. Podróż tą trasą do krajów bałtyckich zwraca uwagę na turystyczny potencjał regionu (www.rail-baltica.net).

„Odwiedzić sąsiada”–pierwszy dwujęzyczny przewodnik Klubu VCD na rzecz ekologicznej komunikacji miejskiej we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach.

„Droga wolna. Komunikacja bez barier”–poprzez cztery najlepsze przykłady praktyczne (Bernau, Strausberg, Neuruppin, Jüterbog) przedstawiamy rozbudowane trasy turystyczne przyjazne niepełnosprawnym. Szlaki łączą się ze stacjami metra i stacjami kolejowymi dostępnymi dla wózków inwalidzkich.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Słubice
Frankfurt
Niemcy
Unia Europejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....