TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ZTP i MPK Kraków z elektrycznymi Hyundaiami [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 01.11.2019 17:00:16
ZTP o MPK Kraków z elektrycznymi Hyundaiami; Autor: Bogusław Świerzowski / krakow.pl

47 samochodów elektrycznych marki Hyundai Kona będzie służyć instytucjom miejskim w ramach wprowadzonej w życie w 2018 r. ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Przekazanie pierwszej transzy – 17 pojazdów – odbyło się 30 października na terenie Elektrospalarni.

"47 samochodów elektrycznych jeszcze w tym roku trafi do miejskich instytucji" – zapowiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas środowej uroczystości przekazania kluczy do 17 samochodów.

Prezydent podkreślił, że Kraków jest pionierem walki ze smogiem, a mieszkańcy miasta wymienili 45 tys. pieców węglowych na ekologiczne paleniska. "Dbamy o flotę niskoemisyjną pojazdów komunikacji miejskiej – wszystkie jeżdżące po mieście autobusy spełniają co najmniej wysoką normę Euro 5" – dodał Majchrowski.

W ramach grupy zakupowej, której liderem jest KHK S.A., pojazdy osobowe zeroemisyjne zostały pozyskane m.in. przez MPK S.A., Zarząd Transportu Publicznego i Muzeum Inżynierii Miejskiej.


Od siebie

Jak zaznaczył, zmiany w zakresie pojazdów osobowych miasto zaczyna "od siebie" - samochody zeroemisyjne sukcesywnie będą zastępować te spalinowe i do końca 2024 r. będą stanowiły 30 procent floty Gminy Miejskiej Kraków.

Pomimo, że zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych samorządy są zobowiązane do wymiany floty samochodów i posiadania 10 proc. pojazdów zeroemisyjnych dopiero od 2022 r., władze Krakowa podjęły decyzję o rozpoczęciu tego procesu już teraz. Pozyskanie samochodów elektrycznych dla instytucji miejskich jest elementem polityki Gminy Miejskiej Kraków w zakresie ochrony powietrza. Decyzja ta ustanowiła także Kraków jednym z pionierów elektromobilności wśród polskich miast.

-"Zdecydowaliśmy się na przyjęcie formuły najmu długoterminowego samochodów na trzy lata. Przyjęty okres jest optymalny ze względu na dynamiczne tempo rozwoju technologii napędów pojazdów elektrycznych oraz zwiększającej się stale oferty rynkowej. Poza wynajmem pojazdów, KHK S.A. w postępowaniu przetargowym wyłonił też dostawcę 39 wewnętrznych stacji ładowania dla jednostek wchodzących w skład grupy zakupowej" – poinformował prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego Tadeusz Trzmiel.

Stacja ładowania na terenie Ekospalarnii jest zasilana prądem wytworzonym przez ogniwa fotowoltaiczne. Prąd ten jest zatem w stu procentach czysty i ekologiczny. Wybrane w przetargu pojazdy to Hyundai Kona Electric o zasięgu umożliwiającym przejechanie do 289 km na jednym ładowaniu, które w usłudze wynajmu długoterminowego dostarczyła firma Arval Service Lease Polska. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektromobilność
MPK Kraków
ZTP Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....