TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ZTM zmienia ponownie rozkład. Więcej przegubowców
TransInfo.pl - Opublikowano: 29.04.2020 12:30:45
ZTM zmienia ponownie rozkład. Więcej przegubowców ; fot. GZM

Zarząd Transportu Metropolitalnego, organizator komunikacji miejskiej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zapowiedział na środę, 29 kwietnia zmianę rozkładów 20 linii autobusowych.

Decyzję podjął na podstawie otrzymanych zgłoszeń i własnych analiz ws. napełnień pojazdów w czasie epidemii.

Zmiany, zmiany

Jak wynika z wtorkowej informacji ZTM, linie autobusowe nr 86, 92, 98, 111, 143, 146, 173, 189, 286, 289, 623 i 982 od środy będą kursowały w dni robocze według specjalnych rozkładów jazdy, zakładających ograniczenia w kursowaniu w godzinach poza szczytami komunikacyjnymi.

Linie autobusowe nr 53, 96, 127, 164, 196, 227 i 264 w dni robocze będą kursowały wg rozkładów sobotnich. Na linii nr 111 zwiększona zostanie wielkość taboru - ze standardowego na przegubowy. Wcześniej planowane zmiany dla linii nr 52 i 700 nie zostaną wprowadzone.

Organizator transportu zaleca, aby informacje o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej sprawdzać przed wyjściem z domu, bo różne korekty wprowadzane są na bieżąco – i nie zawsze są na bieżąco uwzględniane na tablicach przystankowych.

Aktualna sytuacja

ZTM wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji od połowy marca br. Dotąd wprowadzono zmiany w rozkładach obejmujące ok. 180 linii autobusowych, w tym zawieszono 35 linii. W znacznej mierze zmieniono także funkcjonowanie komunikacji tramwajowej i trolejbusowej. Do tego pojawiają się zmiany wynikające z prac remontowo-modernizacyjnych np. na sieci tramwajowej.

Organizator komunikacji w Metropolii wyjaśnia, że po zamknięciu szkół, uczelni i wielu zakładów, a także po wprowadzeniu przez rząd ograniczeń dot. liczby dostępnych miejsc w pojazdach transportu publicznego, znacznie spadły potrzeby przewozowe. Zmniejszyły się też możliwości przewoźników, z którymi współpracuje ZTM.

Zarząd argumentuje, że z wielu połączeń korzysta tylko 10-15 proc. z wcześniejszej liczby podróżnych. Gdzie indziej frekwencja wciąż jest wysoka. Dlatego ZTM wzmacnia te linie, z których korzystają pasażerowie niemogący pozwolić sobie w tym trudnym czasie na pracę zdalną.

ZTM deklaruje przy tym, że liczbę pasażerów w pojazdach weryfikują wyznaczeni pracownicy. Informacje, na których liniach i w jakich godzinach liczba zajętych miejsc w pojazdach przekracza 50 proc. można też wysyłać na adres: kancelaria@metropoliaztm.pl. Na najbardziej obciążonych połączeniach oferta transportowa nadal ma być zwiększana, a na najmniej – ograniczana.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
GZM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....