TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ZTM zastąpi KZK GOP
TransInfo,pl - Opublikowano: 20.11.2017 09:38:30 1 komentarz
ZTM zastąpi KZK GOP

1 lipca 2017 r.  powstała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Ma ona zajmować się m. in. transportem publicznym. O jej powstanie od dawna zabiegali samorządowcy. Jednostka ta wszelkie decyzje podejmuje na zgromadzeniach. Do tej pory odbyły się dwie sesje zgromadzenia. Podjęto na nich przede wszystkim uchwały dotyczące organów G-ZM oraz organizacji Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Czas na transport

Na kolejnej sesji, tj. 23 listopada najprawdopodobniej zostanie podjęta uchwała w przedmiocie utworzenia Zarządu Transportu Metropolitarnego. Jednostka ta ma przez cały następny rok przygotowywać się do przejęcia zadań i obowiązków KZK GOP. Jeśli uchwała zostanie przegłosowana, KZK GOP przestanie istnieć z dniem 1 stycznia 2019 roku.

Jednocześnie ZTM zastąpiłby pozostałych organizatorów transportu miejskiego na terenie metropolii, tj. MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy. Na sesji Zgromadzenia ma też być omawiana nowa taryfa komunikacji miejskiej na obszarze metropolii. Ma ona obowiązywać od początku 2018 roku. Opracowanie nowej wspólnej taryfy dla całego regionu to początek zmian w organizacji transportu miejskiego. Finalnym efektem ma być właśnie powstanie ZTM.

Beneficjentami zmian mają być przede wszystkim pasażerowie. Nowy byt ma być elastyczny i uwzględniać oczekiwania i potrzeby mieszkańców GOPu. W planach jest utworzenie wspólnej taryfy, ułatwienie podróżowania komunikacją miejską po całym regionie, czy też wprowadzenie niższych cen biletów oraz wprowadzenie nowych możliwości ich zakupu.

Jaka nazwa?

O likwidacji KZK GOP mówiło się już od jakiegoś czasu. Jeszcze kilka tygodni temu nie było wiadomo jak będzie nazywać się nowy twór, który ma zastąpić KZK GOP. Początkowo nowy podmiot ochrzczono roboczą nazwą "metropolitalny zarząd komunikacji". Trzeba przyznać, iż obecna nazwa KZK GOP jest dość skomplikowana. Podobnie nie wpada w ucho Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Wobec tego wydaje się, iż nazwa nowego organizatora, który w skrócie będzie określany jako ZTM jest nie tylko przystępna, ale również wpasowuje się w powszechnie obowiązujące trendy.

Historia KZK GOP

Przypomnijmy - Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego powołany został w 1991 roku. Na początku przystąpiło do niego 11 gmin: Katowice, Bobrowniki, Chorzów, Gierałtowice, Knurów, Mysłowice, Pyskowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Zabrze. Obecnie KZK GOP skupia 29 gmin i organizuje komunikację na ich terenie oraz do miejscowości ościennych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
ZTM
Śląskie
  • www – 20.11.2017

    No jeżeli KZK GOP zostanie zlikwidowany, a nie przekształcony to będzie nadzieja na wprowadzenie cywilizowanych rozwiązań do komunikacji w aglomeracji. Pomarzyć można. Zobaczymy jak będzie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....