TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ZTM Poznań radzi pasażerom, jak jeździć taniej
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.07.2020 12:00:07
ZTM Poznań radzi pasażerom, jak jeździć taniej; fot. ZTM Poznań

Poznański magistrat i organizator transportu zbiorowego zachęcają mieszkańców miasta do korzystania z biletów okresowych oraz biletów elektronicznych zamiast papierowych.

Ma to być sposób na tańsze podróże po mieście – w lipcu w Poznaniu podrożały bilety.

Nowe ceny biletów obowiązują w stolicy Wielkopolski od 1 lipca. Podrożały bilety jednorazowe i okresowe. Najtańszy dotąd jednorazowy bilet do 10 minut w cenie 3 zł zastąpił bilet 15-minutowy za 4 zł. Najtańszy, 30-dniowy bilet metropolitalny, który kosztował 99 zł teraz kosztuje 119 zł.

Co robić?

Poznański magistrat i Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) podpowiadają, w jaki sposób oszczędzać, jeżdżąc poznańską komunikacją miejską: warto zrezygnować z papierowych biletów i płacić podatki w Poznaniu – by kupować tańsze bilety okresowe.

-"Miasta w całej Polsce odchodzą od biletów jednorazowych na rzecz okresowych - dzięki temu pasażerowie przywiązują się do komunikacji publicznej na dłużej. Tzw. sieciówki pozwalają jeździć sporo taniej w porównaniu do biletów papierowych. W dodatku Poznań oferuje jedyne w swoim rodzaju +bilety przystankowe+, które także pozwalają oszczędzić pieniądze" – poinformował ZTM.

Według wyliczeń promowanych przez miasto i ZTM, w Poznaniu warto zrezygnować z biletów papierowych – najtańszy kosztuje 4 zł za 15 minut jazdy. Tymczasem okresowy bilet metropolitalny umożliwia nieograniczone podróże po Poznaniu z 3,96 zł dziennie.

Płać podatki w Poznaniu

Bilet metropolitalny może nabyć osoba, która płaci podatki w Poznaniu lub jednej z okolicznych gmin. Cena najtańszego biletu metropolitalnego na 30 dni jest o 30 zł niższa od podobnego biletu bez ulgi.

Miasto zachęca też do zakupu rocznych biletów metropolitalnych, przekonując, że to koszt nawet 79 zł miesięcznie i oszczędność, w porównaniu do zakupu 12 biletów miesięcznych, sięgająca pół tys. zł w skali roku.

-"Decydując się na taki zakup, pasażer uzyska 33-procentowy rabat, w odniesieniu do kosztu 12 biletów 30-dniowych na strefę A. Oszczędność to 4 miesiące bezpłatnych przejazdów. Przy kupnie takiego biletu dzienny koszt nieograniczonej liczby przejazdów na liniach ZTM wynosi 2,59 zł" – wynika z wyliczeń ZTM.

Pasażerowie mogą też płacić za pojedyncze przejazdy kartą PEKA. Miasto przekonuje, że taki sposób rozliczania się za podróż jest tańszy niż zakup papierowego, czasowego biletu. Dzięki karcie PEKA pasażer płaci za liczbę przejechanych przystanków niezależnie od czasu przejazdu, zaś cena za kolejne przystanki maleje wraz z długością podróży. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
bilet
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....