TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ZTM Kielce przejmuje dworzec PKS [FILM]
INFOBUS - Opublikowano: 01.04.2016 18:14:41
ZTM Kielce przejmuje dworzec PKS [FILM]

Samorząd Kielc jest 1 kwietnia właścicielem budynku dworca autobusowego PKS. Nieruchomość kupiono za blisko 20 mln zł od spółki PKS 2. Władze planują stworzenie ? dzięki funduszom z RPO - centrum komunikacyjnego.

1 kwietnia prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Marek Wołoch, prezes zarządu PKS 2 podpisali akt notarialny dotyczący nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanych położonych w Kielcach przy ul. Czarnowskiej i Żelaznej. Chodzi o budynek Dworca PKS oraz infrastrukturę przyległą.

Dobry interes?

Miasto nabyło nieruchomości za kwotę blisko 20 mln zł. - Czeka nas wyzwanie. Chciałbym aby do końca 2017 roku obiekt pełnił funkcję centrum komunikacyjnego. Dołożymy wszelkich starań żebyśmy byli dumni z tego symbolu Kielc - podkreślił prezydent Wojciech Lubawski. Prace projektowe mają się zakończyć do końca 2016 roku. W przyszłym roku planowane jest wykonanie prac remontowych. Lubawski oszacował koszt przedsięwzięcia na 30-40 mln zł, a miasto chce wykorzystać na ten cel m.in. środki Unii Europejskiej. W czasie remontu zostanie zachowana bryła obiektu i jej żelbetowe elementy. Zdaniem prezydenta jest szansa, by odnowiony budynek oddać do użytku w końcu 2017 r.

- Gratuluję, miasto zrobiło dobry interes, bo dworzec jako ikona wymagał, by znaleźć środki finansowe na jego modernizację. Cieszę się, że udało się żeby dalej istniał i by nigdy nikt nie mówił o tym, że dworzec może zostać zamknięty - podkreślił Marek Wołoch, prezes PKS 2.

Od dziś Dworzec PKS zarządzany jest przez ZTM w Kielcach. Miejska instytucja przejęła sześciu dotychczasowych pracowników PKS 2.

Historyczna bryła

Oddany do użytku w 1984 r. dworzec, jest jednym z najbardziej charakterystycznych pod względem architektonicznym budynków w Kielcach. Gmach nie był jednak remontowany od kilkunastu lat i niszczeje. Przed kilkoma miesiącami władze Kielc porozumiały się ze spółką PKS 2 - dotychczasowym właścicielem obiektu - co do jego kupna. Spółka nie chciała dłużej utrzymywać działalności dworca.

- To dworzec, który jest symbolem naszego miasta i dołożymy wszelkich starań, byśmy byli z niego dumni - bo teraz ma chwilę słabości, ale tę słabość pokonamy. By spełnić dziś oczekiwane standardy, tam musi być ciepło i wygodnie. Kielce i region świętokrzyski są skazane na komunikację samochodową, autobusową, bo sieć kolei pozostawia wiele do życzenia, a ludzie są przyzwyczajeni, by autobus dowoził ich do prawie każdej miejscowości - podkreślił Wojciech Lubawski.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kielce
PKS Kielce
ZTM Kielce
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....