TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zrównoważona mobilność szansą i wyzwaniem
PAP kyc/ je/ tl/ PAP - Opublikowano: 07.06.2017 11:08:44
Zrównoważona mobilność szansą i wyzwaniem dla miast

Zrównoważona mobilność jako szansa i wyzwanie dla miast będzie tematem konferencji, która 8-9 czerwca odbędzie się w Jasionce k. Rzeszowa. Wezmą w niej udział samorządowcy, przedsiębiorcy i naukowcy.

Przedsięwzięcie zorganizowało Ministerstwo Rozwoju. Celem jest promocja zrównoważonej mobilności wśród decydentów, beneficjentów oraz użytkowników projektów finansowanych ze środków unijnych w latach 2014-20.

Zrównoważona mobilność miejska oznacza harmonijne łączenie, uzupełnianie i usprawnianie przemieszczania się pieszo, rowerem, komunikacją miejską, a także pociągiem podmiejskim czy dalekobieżnym. Istotną rolę w tym łańcuchu ogrywa nowoczesny transport miejski – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Wiceminister zwrócił uwagę, że w jego rozwoju kluczowe jest nie tylko zapewnienie pasażerom sprawnego, niezawodnego i bezpiecznego przemieszczania się, ale także uwzględnienie wyzwań klimatycznych i środowiskowych. Dlatego ważne jest, by był to transport ekologiczny i przyjazny wszystkim użytkownikom, wykorzystujący możliwości, jakie niosą nowoczesne technologie – podkreślił.

Wśród panelistów konferencji Zrównoważona mobilność – wyzwania i szanse dla miast będą eksperci, przedstawiciele nauki i biznesu działający w branży transportowej, a także reprezentanci organizacji pozarządowych, samorządów i zarządów transportu miejskiego.

Zaproszeni goście opowiedzą m.in. o sposobach na zmniejszanie ruchu samochodowego w śródmieściach miast, rozwoju i znaczeniu nowych technologii w komunikacji zbiorowej. Mówić będą także o roli i przyszłości autobusów z napędem alternatywnym w komunikacji miejskiej oraz znaczeniu rowerów w ruchu miejskim.

Poprzez inwestycje w ekologiczny transport miejski, realizowane m.in. w Programie Polska Wschodnia, chcemy wyjść naprzeciw problemom, z którymi borykają się współczesne miasta, m.in. zanieczyszczeniem powietrza, hałasem, zatłoczonymi ulicami, niewystarczającym bezpieczeństwem drogowym – wyjaśnił wiceminister Hamryszczak.

Zaznaczył, że te inwestycje mają umożliwić mieszkańcom i przyjezdnym szybkie, komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się oraz spopularyzować korzystanie z transportu zbiorowego i lepiej skomunikować miasta z otoczeniem.

W trakcie dwudniowej konferencji odbędą się dwie sesje plenarne oraz dwie panelowe. Uczestnicy spotkania w Jasionce będą mogli również obejrzeć multimedialną wystawę prezentująca m.in. najnowsze rozwiązania systemów transportowych. Mogą też odwiedzić rzeszowskie centra systemu sterowania ruchem oraz zarządzania transportem publicznym; oba powstały one ze środków Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Patronat medialny nad konferencją objęła Polska Agencja Prasowa.(PAP)


kyc/ je/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Konferencja
integracja komunikacyjna
smog
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....