TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zrównoważona mobilność szansą i wyzwaniem
PAP kyc/ je/ tl/ PAP - Opublikowano: 07.06.2017 11:08:44
Zrównoważona mobilność szansą i wyzwaniem dla miast

Zrównoważona mobilność jako szansa i wyzwanie dla miast będzie tematem konferencji, która 8-9 czerwca odbędzie się w Jasionce k. Rzeszowa. Wezmą w niej udział samorządowcy, przedsiębiorcy i naukowcy.

Przedsięwzięcie zorganizowało Ministerstwo Rozwoju. Celem jest promocja zrównoważonej mobilności wśród decydentów, beneficjentów oraz użytkowników projektów finansowanych ze środków unijnych w latach 2014-20.

Zrównoważona mobilność miejska oznacza harmonijne łączenie, uzupełnianie i usprawnianie przemieszczania się pieszo, rowerem, komunikacją miejską, a także pociągiem podmiejskim czy dalekobieżnym. Istotną rolę w tym łańcuchu ogrywa nowoczesny transport miejski – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Wiceminister zwrócił uwagę, że w jego rozwoju kluczowe jest nie tylko zapewnienie pasażerom sprawnego, niezawodnego i bezpiecznego przemieszczania się, ale także uwzględnienie wyzwań klimatycznych i środowiskowych. Dlatego ważne jest, by był to transport ekologiczny i przyjazny wszystkim użytkownikom, wykorzystujący możliwości, jakie niosą nowoczesne technologie – podkreślił.

Wśród panelistów konferencji Zrównoważona mobilność – wyzwania i szanse dla miast będą eksperci, przedstawiciele nauki i biznesu działający w branży transportowej, a także reprezentanci organizacji pozarządowych, samorządów i zarządów transportu miejskiego.

Zaproszeni goście opowiedzą m.in. o sposobach na zmniejszanie ruchu samochodowego w śródmieściach miast, rozwoju i znaczeniu nowych technologii w komunikacji zbiorowej. Mówić będą także o roli i przyszłości autobusów z napędem alternatywnym w komunikacji miejskiej oraz znaczeniu rowerów w ruchu miejskim.

Poprzez inwestycje w ekologiczny transport miejski, realizowane m.in. w Programie Polska Wschodnia, chcemy wyjść naprzeciw problemom, z którymi borykają się współczesne miasta, m.in. zanieczyszczeniem powietrza, hałasem, zatłoczonymi ulicami, niewystarczającym bezpieczeństwem drogowym – wyjaśnił wiceminister Hamryszczak.

Zaznaczył, że te inwestycje mają umożliwić mieszkańcom i przyjezdnym szybkie, komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się oraz spopularyzować korzystanie z transportu zbiorowego i lepiej skomunikować miasta z otoczeniem.

W trakcie dwudniowej konferencji odbędą się dwie sesje plenarne oraz dwie panelowe. Uczestnicy spotkania w Jasionce będą mogli również obejrzeć multimedialną wystawę prezentująca m.in. najnowsze rozwiązania systemów transportowych. Mogą też odwiedzić rzeszowskie centra systemu sterowania ruchem oraz zarządzania transportem publicznym; oba powstały one ze środków Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Patronat medialny nad konferencją objęła Polska Agencja Prasowa.(PAP)


kyc/ je/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Konferencja
integracja komunikacyjna
smog

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....