TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zmodernizowane zatoki i nowe tablice SIP w Gdyni
GDYNIA.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 01.02.2018 10:28:38
Zmodernizowane zatoki i nowe tablice SIP w Gdyni (źródło: gdynia.pl)

W Gdyni zmodernizowanych zostanie 11 zatok przystankowych. Powstanie też 41 tablic informacji pasażerskiej, zintegrowanych z Systemem Zarządzania i Sterowania Ruchem TRISTAR.

Modernizacja zatok przystankowych obejmować będzie przebudowę konstrukcji nawierzchni (zastosowana zostanie nawierzchnia betonowa) wraz z wymianą przyległych do nich krawężników, chodników i ścieżek rowerowych. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami zastosowane zostaną systemy płytek naprowadzających.

Nowe tablice informacji pasażerskiej pojawią się zarówno w modernizowanych zatokach, jak i w innych lokalizacjach o intensywnym ruchu pasażerskim. Będą one funkcjonalnie tożsame z istniejącymi już urządzeniami, zainstalowanymi w ramach budowy systemu TRISTAR. Dzięki nim pasażerowie transportu zbiorowego oczekujący na przystanku, otrzymają informację o rzeczywistych czasach odjazdu pojazdów. Dodatkowym ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnościami będzie funkcja wyzwalania informacji głosowej, odczytująca treść wyświetlaną w danej chwili na ekranie.

Dzięki tej inwestycji liczba tablic przystankowych w Gdyni do końca 2018 roku wzrośnie z 34 do 75 sztuk.

Celem inwestycji jest rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni oraz integracja przestrzenna i funkcjonalna podsystemów publicznego transportu zbiorowego, a także zwiększenie konkurencyjności transportu publicznego wobec transportu indywidualnego. Przyczyni się również do zmniejszenia negatywnego wpływu transportu pasażerskiego na zanieczyszczenie środowiska oraz pozwoli na zwiększenie udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu kulturalnym i społecznym.

Zadanie stanowi część projektu "Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez inwestycje infrastrukturalne, m.in. utworzenie węzła integracyjnego Gdynia Chylonia", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, Osi Priorytetowej VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności w wysokości 75% kosztów kwalifikowalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
przystanek
SIP
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....