TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zmiany w taryfie płockiej komunikacji
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.06.2016 14:25:27
fot. KM Płock

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Płocka od 1 lipca nastąpią zmiany w cenniku komunikacji miejskiej na terenie miasta oraz gmin ościennych.

Bilety jednoprzejazdowe

Zmiana polega na przekształceniu biletu jednorazowego na terenie miasta oraz gmin na bilet jednoprzejazdowy przesiadkowy. Bilet ten będzie jak dotychczas uprawniał do jazdy jednym autobusem na całej trasie lub do nieograniczonej liczby przejazdów w przeciągu 45 minut (np. kilkoma autobusami różnych linii) w ciągu określonej liczby minut od momentu skasowania.

W strefie taryfowej ? teren miasta Płocka ? cena biletu jednoprzejazdowego przesiadkowego wyniesie jak dotychczas 2,80 zł i 1,40 zł (bilet ulgowy).

W strefie podmiejskie cena biletu jednoprzejazdowego (nowa nazwa jednoprzejazdowy przesiadkowy) ulegnie obniżeniu z 6,00 zł (ulgowy 3,00 zł) na 4,00 zł (ulgowy 2,00 zł). Bilet jednocześnie będzie uprawniał do jazdy przez 60 minut od momentu skasowania.

W strefie podmiejskiej cena biletu jednoprzejazdowego (nowa nazwa jednoprzejazdowy przesiadkowy) zostanie obniżona z 8,00 zł (4,00 zł bilet ulgowy) na 6,00 zł (bilet ulgowy 3,00 zł). Bilet jednocześnie będzie uprawniał do jazdy przez 60 minut od momentu skasowania.

W strefie miejskiej wprowadzony zostaje nowy bilet grupowy, który uprawniać będzie grupę osób do przejazdu po całej trasie autobusem lub do nieograniczonej liczby przejazdów (np. kilkoma autobusami różnych linii) w ciągu 45 minut od momentu skasowania. Bilet ten będzie dostępny jedynie w biletomacie i będzie wielokrotnością biletu jednoprzejazdowego przesiadkowego. Bilet skierowany jest głównie do grup szkolnych.

Bilet jednoprzejazdowy obowiązujący wyłącznie w strefie taryfowejG, czyli na terenie jednej gminy (nie dotyczy miasta Płocka) ulega obniżeniu z kwoty 4,40 zł (bilet ulgowy 2,20 zł) na 3,20 zł (bilet ulgowy 1,60 zł).

Bilety czasowe

Czas obowiązywania dotychczasowego biletu czasowego ważnego przez 60 minut w strefie (teren Płocka) o wartości 3,40 zł (1,70 zł bilet ulgowy) zostanie wydłużony do 75 minut.

W strefie taryfowej dotychczasowy bilet czasowy (90 minutowy) uzyska nową niższą cenę 5,00 zł (2,50 zł bilet ulgowy). Dotychczasowa cena to 7,40 zł (3,70 zł bilet ulgowy).

W strefie taryfowej dotychczasowy bilet czasowy (90 minutowy) uzyska nową niższą cenę 7,20 zł (3,60 zł bilet ulgowy). Dotychczasowa cena to 9,80 zł (4,90 zł bilet ulgowy).

Projektowane zmiany mają na celu zwiększenie zainteresowania usługą transportu publicznego oraz stworzenie alternatywy dla transportu indywidualnego po wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania. Ponadto zmiana stanowi wyjście naprzeciw postulatom zgłaszanym przez pasażerów, radnych Rady Miasta Płocka oraz Wójtów gmin które powierzyły Gminie ? Miastu Płock realizację zadania w zakresie publicznego transportu zbiorowego na swoim terenie.

Ponadto od 1 lipca zmienia się też katalog osób uprawnionych do przejazdów bezpłatnych i ulgowych. Darmowy przejazd autobusami uzyskają ?weterani i poszkodowani?, a 50% zniżkę uczniowie i studenci zagranicznych szkół oraz uczelni do 26 roku życia, na podstawie kart EURO26 i ISIC.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Płock
KM Płock

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....