TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zmiany w Bilecie Turystycznym od sezonu 2019
- Opublikowano: 27.03.2019 16:36:28
Zmiany w Bilecie Turystycznym od sezonu 2019 (foto: J. Pinkas)

Czy od nowego sezonu wakacyjnego wszyscy posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca będą mogli skorzystać z bezpłatnego rejsu tramwajem wodnym?

Stanie się tak, jeżeli radni przegłosują uchwałę w sprawie ustalenia zasad taryfowych. Nowe możliwości uzyskają również odwiedzający nasze miasto turyści. Z myślą o nich uruchomiona będzie nowa usługa czyli Bilet Turystyczny.

Od początku maja rozpocznie się kolejny sezon funkcjonowania tramwaju wodnego, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów oraz mieszkańców Gdańska. Możliwe, że od tego sezonu wszystkie gdańszczanki i gdańszczanie, którzy są użytkownikami karty mieszkańca, raz w roku będą mogli skorzystać z bezpłatnego przejazdu tym środkiem transportu. W czwartek nad tym tematem pochylą się miejscy radni.

Gdański Tramwaj Wodny

Ponad 65 tysięcy pasażerów oraz blisko 2,5 tysiąca rowerów – tak przedstawia się podsumowanie zeszłorocznego sezonu funkcjonowania Gdańskiego Tramwaju Wodnego. Wprowadzane zmiany, takie jak modyfikacja rozkładu jazdy czy ułatwienia w systemie sprzedaży biletów skutkują ciągłym wzrostem popularności tej formy transportu. Statystyki dowodzą, że pasażerami są głownie osoby, dla których rejs jest alternatywnym sposobem zwiedzania Gdańska. Jest to zatem bardziej atrakcja turystyczna niż środek codziennej komunikacji. Trzeba podkreślić, że mimo rosnącej liczby pasażerów wskaźnik odpłatności kształtuje się wciąż na dość niskim poziomie: 15-19%. Oznacza to, że żeby tramwaj wodny mógł funkcjonować, około 81-85% kosztów jakie generuje ta działalność opłacanych jest z budżetu miasta. Warto dodać, że ceny za bilety na tramwaj wodny nie wzrosły od 2012 r. i wynoszą obecnie 10 zł za bilet normalny, 5 zł za bilet ulgowy i 5 zł za przewóz roweru.

W związku z tym, na najbliższej sesji Rady Miasta głosowana będzie uchwała w sprawie ustalenia zasad taryfowych dotyczących biletów na przejazd tym środkiem transportu. Proponowane stawki to 20 zł za bilet normalny i 10zl za bilet ulgowy. Opłata za przewóz roweru miałaby pozostać bez zmian. Korekty cen spowodują zmniejszenie dopłaty z budżetu miasta z poziomu 1,9 mln zł do poziomu 1,45 mln zł. Jednocześnie uchwała umożliwi wszystkim posiadaczom Gdańskiej Karty Mieszkańca skorzystanie raz w roku z bezpłatnego przejazdu tramwajem wodnym.

Gdańska Karta Mieszkańca

Możliwość skorzystania z przejazdu tramwajem wodnym to kolejna bezpłatna usługa, z której będą mogą korzystać mieszkańcy Gdańska w ramach Karty Mieszkańca. Już teraz Karta gwarantuje wiele bezpłatnych wejść do głównych gdańskich atrakcji raz w roku, a także liczne rabaty i zniżki u partnerów. Trzeba podkreślić, że dzięki Karcie Mieszkańca uczniowie gdańskich szkół mogą bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską. Od początku funkcjonowania Kart, swoje egzemplarze odebrało już ponad 184.000 gdańszczanek i gdańszczan. Zdecydowana większość użytkowników pozytywnie ocenia Gdańską Kartę Mieszkańca, a aż 67% z nich chciałaby, aby integrowała ona wszystkie miejskie usługi. Z punku widzenia mieszkańców priorytetem powinno być rozszerzenie funkcjonalności Karty w zakresie usług związanych z komunikacją miejską. Prawie połowa użytkowników chciałaby, aby Karta Mieszkańca dawała możliwość płacenia za parkingi, a aż 44% posiadaczy chętnie skorzystałoby z możliwości doładowywania biletów miesięcznych przy pomocy swojej Karty.

Oferta specjalna dla turystów

Nową usługę przygotowano też dla odwiedzających nasze miasto turystów. Bilet turystyczny to nowa usługa podpięta pod Gdańską Kartę Turysty. Każdy posiadacz Gdańskiej Karty Turysty począwszy od sezonu letniego 2019 będzie mógł doładować ją o pakiet dający mu możliwość darmowego poruszania się komunikacją miejską na terenie Gdańska. Do tej pory turyści mogli za pomocą Karty Turysty korzystać wyłącznie z biletu metropolitalnego. Daje on duże możliwości podróżowania po Trójmieście, pamiętać jednak należy, że wiąże się z nieco wyższą ceną, a nie wszyscy potrzebują tak rozbudowanego pakietu. Dlatego teraz, turyści uzyskają dostęp do znacznie tańszej opcji, która w pełni zaspokaja potrzeby osób chcących poruszać się tylko w obrębie Gdańska. Jest to ciekawa alternatywa dla biletu metropolitalnego, dająca łatwiejszy dostęp do komunikacji miejskiej. Dzięki tej usłudze użytkownicy będą mieli też możliwość zakupu biletów on-line, również w języku angielskim czy niemieckim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....