TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zintegrowany bilet w Legnicy
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.08.2016 14:53:04
fot. portal.legnica.eu

Legnica jest pierwszym miastem w regionie, które wprowadziło od 1 lipca przyjazny dla mieszkańców i tani system podróżowania pod nazwą ?Bilet zintegrowany Legnica?. 23 sierpnia na konferencji prasowej podsumowano roczne efekty systemu.

Parterami projektu są miasto, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Koleje Dolnośląskie. Dziś na specjalnej konferencji prasowej podsumowano efekty systemu.

Bilet uprawnia jego posiadacza do przejazdów autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Legnicy we wszystkie dni miesiąca, na wszystkich liniach komunikacji miejskiej, a jednocześnie do przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich na trasie wskazanej na bilecie.

Zintegrowany bilet jest atrakcyjny finansowo, zwłaszcza dla osób korzystających codziennie z komunikacji autobusowej i kolejowej, dojeżdżających np. do pracy czy na studia do Wrocławia. Cena jest o 30% niższa, niż dwóch biletów miesięcznych kupowanych osobno na autobus MPK i pociąg. Część kolejową pasażer otrzymuje taniej, a w obrębie Legnicy - za cenę biletu miesięcznego imiennego na jedną linię, może podróżować na wszystkich trasach miejskich i zamiejskich MPK we wszystkie dni miesiąca. Trasy zamiejskie dotyczą tych miejscowości, z którymi gmina ma podpisane porozumienie.

Partnerzy projektu szacują, że w ciągu jednego roku osoby korzystające z legnickiej komunikacji miejskiej i Kolei Dolnośląskich oszczędzają na bilecie zintegrowanym ok. ośmiuset złotych.

- "Od początku nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że system się sprawdzi i będzie się rozwijał" ? mówi zastępca prezydenta Legnicy, Jadwiga Zienkiewicz. ? "Dane statystyczne potwierdzają, że warto było wprowadzić ulgi przejazdowe zarówno przez samorząd miejski, któremu podlega MPK, jak i wojewódzki, do którego należą Koleje Dolnośląskie. Po roku skutecznego działania, warto przypominać o tym rozwiązaniu, bo już wkrótce nowy rok szkolny i akademicki, a więc wzrost ilości pasażerów, dla których to będzie dobre rozwiązanie."

- "Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów Biletu zintegrowanego Legnica" ? podkreśla Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich. ? "Legnica była pod tym względem pionierem. Ostatnio pracujemy nad podobnym porozumieniem z Bolesławcem. A jeśli chodzi o naszą obecność w Legnicy, planujemy dotarcie z taborem i usługami Kolei Dolnośląskich do terenów legnickiej podstrefy LSSE ? dodaje prezes."

W 2015 r. sprzedano ogółem 655 biletów zintegrowanych, w tym 275 biletów normalnych, 345 ulgowych oraz 40 biletów dla członków dużych rodzin. Od początku roku 2016 do 31 lipca sprzedano 981 biletów zintegrowanych, w tym 480 normalnych (o 75% niż w roku poprzednim), 480 biletów ulgowych (39% w 2015 r.) oraz 15 biletów dla dużych rodzin. Średnio w roku 2016 sprzedawano 140 biletów zintegrowanych miesięcznie, przy 94 sprzedawanych średnio miesięcznie w roku 2015. To wzrost o prawie połowę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Legnica
MPK Legnica
Koleje Dolnośląskie
polityka taryfowa
integracja taryfowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....