TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zdążuś - gdańska aplikacja komunikacyjna
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.02.2016 11:31:03
Zdążuś - gdańska aplikacja komunikacyjna

Trójmiejska ?apka? o wdzięcznej nazwie Zdążuś podaje realne godziny odjazdów gdańskich autobusów i tramwajów oraz SKM ze wszystkich przystanków, a jej autor Jarek Szmigielski udostępnia ją za darmo. W ciągu półtora roku funkcjonowania, aplikację Zdążuś z Google App Store ściągnęło 2300 osób. Mobilny program pokazuje najbliższe przystanki na podstawie lokalizacji telefonu.

Jak działa aplikacja na smartfona Zdążuś? Tak, jakby ktoś wstawił sobie do domu tablicę wyświetlającą realne godziny odjazdów, które zainstalowano na wielu gdańskich przystankach i wszystkich peronach SKM. Wystarczą dwa kliknięcia: wybór przystanku i linii, i użytkownik już wie czy musi pędzić na autobus, czy jeszcze zdąży umyć zęby. W zasadzie nawet nie trzeba patrzeć na telefon, można sobie ustawić powiadomienia i aplikacja sama zaalarmuje, że czas już wychodzić na przystanek.

?Apka?, tak samo jak przystankowe tablice, bazuje na rzeczywistej lokalizacji tramwajów i autobusów na trasie. Dane, na których opiera się Zdążuś, pochodzą zresztą z Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. Instytucja udostępnia je od ręki wszystkim zainteresowanym.

- ZTM sam pokazuje czasy odjazdów na swojej stronie internetowej, ale w tej formie nie nadają się na smartfona. Stwierdziłem, że mogę przedstawić te informacje dużo prościej - mówi Jarek Szmigielski. - Sprawdziłem koncepcję na ?swoim? autobusie 110 i stwierdziłem że fajnie byłoby zrobić coś pożytecznego dla innych użytkowników komunikacji miejskiej. Tak powstał Zdążuś. Powiedziałem znajomym z pracy, że udostępniam go w necie. Wrzuciłem też reklamy na kilku grupach studenckich na Facebooku i ludzie zaczęli z niego korzystać.

W ciągu półtora roku funkcjonowania, aplikację Zdążuś z Google App Store ściągnęło 2300 osób. ?Cudowna aplikacja?, ?przydatna sprawa, zaoszczędza wiele czasu i nerwów?, ?coś na co czekałam? - komentują użytkownicy Zdążusia w GAS.

- Pozytywny odzew zachęca do działania, a mam jeszcze wiele pomysłów na rozwój Zdążusia. Planuję poszerzyć go o komunikację gdyńską i o PKM, zrobić wersję anglojęzyczną dla obcokrajowców z Trójmiasta - wylicza młody programista. - Rozglądam się też za dostępem do potrzebnych danych w innych polskich miastach.

Obecnie aplikacja Jarka Szmigielskiego pokazuje najbliższe przystanki na podstawie lokalizacji telefonu, w przyszłości program będzie je wskazywał dodatkowo także na mapie - wtedy Zdążuś przyda się także turystom.

Prostotę i przydatność aplikacji docenili nie tylko użytkownicy komunikacji miejskiej w Gdańsku. Program Jarka Szmigielskiego znalazł się w finale konkursu BIHAPI, który organizowany jest z myślą o entuzjastach programowania, chętnych do wykorzystania ogólnodostępnych danych na rzecz tworzenia aplikacji, systemów lub usług dla społeczeństwa. Jury konkursu (organizuje go Orange), złożone ze znawców nowych technologii, wybrało 25 finalistów spośród 56 zgłoszonych projektów. 18 lutego 2016 r. podczas gali w Krakowie ogłoszeni zostaną zwycięzcy. Główna nagroda wynosi 20 tys. zł. Trzymajmy kciuki.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Gdańsk
apka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....