TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zatoka Gdańska: sprzedaż biletów metropolitalnych rośnie
MZKZG - Opublikowano: 04.04.2015 22:20:13
Zatoka Gdańska: sprzedaż biletów metropolitalnych rośnie
MZKZG poinformował, że sprzedaż biletów metropolitalnych wciąż rośnie. Całkowita liczba sprzedanych biletów w 2014 r. (654 777 szt.) była wyższa o 26% w stosunku do całkowitej liczby sprzedanych biletów w 2013 r. (521 113 szt.). Natomiast wartość sprzedanych biletów metropolitalnych w 2014 r. (22 385 353,18 zł) wzrosła o 8% w stosunku do wartości z roku 2013 20 774 602,32 zł).W 2014 r. sprzedano:•157 606 biletów miesięcznych i 30-dniowych –wzrost o 6% w stosunku do 2013 r.;•27 022 bilety 72-godzinne –wzrost o 11% w stosunku do 2013 r.;•202 988 biletów 24-godzinnych –wzrost o 13% w stosunku do 2013 r.;•267 161 biletów jednoprzejazdowych –wzrost o 59% w stosunku do 2013 r.Biorąc pod uwagę poszczególne rodzaje biletów, w strukturze sprzedaży biletów miesięcznych i 30-dniowych dominowały bilety metropolitalne wszystkich organizatorów w cenie 220 zł normalny i 110 zł ulgowy. Ich sprzedaż stanowiła 29% ogółu sprzedanych biletów miesięcznych i 30-dniowych. Niewiele mniejszy udział –27%, miały bilety metropolitalne dwóch organizatorów ZKM w Gdyni + kolej w cenie 186 zł normalny i 93 zł ulgowy. Ponadto, w segmencie biletów 24-godzinnych, dominowały bilety dwóch organizatorów ZTM w Gdańsku + kolej. Ich udział w łącznej liczbie sprzedawanych biletów 24-godzinnych wyniósł 48%. Natomiast w segmencie biletów 72-godzinnych dominowały bilety metropolitalne wszystkich organizatorów (84%). Warto zwrócić uwagę, że w segmencie biletów jednoprzejazdowych najwiekszą popularnością wsród pasażerów cieszyły się bilety jednoprzejazdowe na linie zwykłe. Ich udział stanowił 89% w ogólnej liczbie sprzedanych metropolitalnych biletów jednoprzejazdowych. Uwzględniając podział sprzedanych biletów metropolitalnych według taryfy, dominowały bilety ulgowe. W strukturze sprzedaży biletów miesięcznych i 30-dniowych stanowiły one 60% sprzedanych biletów. W segmencie biletów 24-godzinnych bilety ulgowe stanowiły 79%, a 72-godzinnych - 51% ogółu sprzedanych biletów. Wyjątkiem są bilety jednoprzejazdowe, gdyż bilety normalne odgrywały dominującą rolę w ich sprzedaży i stanowiły 71% ogółu sprzedanych jednoprzejazdowych biletów metropolitalnych.Warto zauważyć, że coraz więcej pasażerów kupuje bilety za pośrednictwem strony internetowej. W 2014 r. przez internet zostało zakupionych 26 412 biletów metropolitalnych. Stanowiło to 17% wszystkich sprzedanych biletów okresowych –o 2% więcej niż w roku 2013.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zatoka Gdańska
MZKZG
bilety
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....