TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zarzuty dla agresywnego pasażera MPK Łódź
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 29.11.2018 16:45:59
Zarzuty dla agresywnego pasażera MPK Łódź

Zarzuty znieważenia i gróźb wobec interweniujących policjantów przedstawiła prokuratura w Łodzi 31-letniemu mężczyźnie. Przed zatrzymaniem przez funkcjonariuszy podejrzany zachowywał się agresywnie, podróżując autobusem MPK, m.in. wymachując w nim siekierą i nożem.

Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia. Prokuratura Rejonowa Łódź-Widzew skierowała do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie – poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

31-latek został zatrzymany w poniedziałek. Jak relacjonuje prokurator Kopania, około godz. 18.00 policjanci zostali powiadomieni o agresywnym zachowaniu mężczyzny podróżującego autobusem linii 96.

"Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna był pobudzony. Zaczął palić papierosa, dlatego też jedna z kobiet jadąca autobusem poprosiła o interwencję kierowcę. Na zwróconą uwagę podejrzany zareagował agresywnie. Wyciągnął z reklamówki siekierę i nóż o długości ostrza około 15 cm. Zaczął nimi wymachiwać, krzycząc, że +wszystkich pozabija+" – tłumaczył rzecznik.

Na widok interweniujących policjantów, mężczyzna odłożył niebezpieczne przedmioty, ale w dalszym ciągu był agresywny. Używał w stosunku do funkcjonariuszy obelżywych słów. Groził im także pobiciem, uniemożliwiając tym samym wylegitymowanie i zatrzymanie.

"Udało się go ująć dopiero po zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego. Był trzeźwy. Trwają ustalenia, czy nie znajdował się pod wpływem innych środków psychoaktywnych, zwłaszcza tzw. dopalaczy" – dodał prok. Kopania.

Poinformował, że kierowca i pasażerowie autobusu nie złożyli wniosku o ściganie 31-latka za kierowanie do nich gróźb. Dlatego przedstawione mu zarzuty dotyczą jedynie ściganych z urzędu przestępstw na szkodę policjantów.

Zatrzymany był już wcześniej karany m.in. za usiłowanie rozboju i znieważenie funkcjonariuszy. Ze względu na obawę popełnienia ciężkiego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie. Planowane jest także przeprowadzenie badań sądowo-psychiatrycznych, które ustalą stan poczytalności podejrzanego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
pasażer
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....