TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zaprojektuj i wybuduj węzeł przesiadkowy w Oleśnie
TransInfo,pl - Opublikowano: 28.03.2018 09:40:03
Zaprojektuj i wybuduj węzeł przesiadkowy w Oleśnie

Gmina Olesno szuka wykonawcy na budowę centrum przesiadkowego. W tym celu ogłoszony został przetarg nieograniczony.

Inwestycja będzie realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że firma, która wygra przetarg będzie musiała w pierwszej kolejności opracować dokumentację projektowo-kosztorysową i dopiero po jej akceptacji przez gminę będzie mogła przystąpić do robót budowlanych. Całe przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu pod nazwą: "Realizacja strategii niskoemisyjnych na obszarze Subregionu Północnego Województwa Opolskiego", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Inwestycja ma być zrealizowana najpóźniej do 31 maja 2019 roku.

Miejsce i cel inwestycji

Węzeł przesiadkowy jest planowany w północno-wschodniej części miasta Olesno w okolicy ulic Sądowej i Dworcowej. Obszar koncepcji obejmuje teren dworca PKP Olesno Śląskie i jest ograniczony od wschodu torami kolejowymi od zachodu ulica Sądową od południa ulicą Izydora Murka od północy placem znajdującym się za budynkiem dworca. Ze względu na niewielkie odległości od najważniejszych instytucji oraz bezpośrednią bliskość dworca Olesno Śląskie oraz placu byłego PKS lokalizacja węzła przesiadkowego w tym rejonie miasta jest uzasadniona. Centrum przesiadkowe, ma zapewnić dostępność, bezpieczeństwo, odpowiednie usługi dla podróżnych oraz dobry system przekazywania informacji, co stworzy warunki dla zminimalizowania czasu traconego na przesiadanie się, redukując zbyteczne przemieszczenia. Ponadto centrum przesiadkowe umożliwi realizację wielu postulatów mieszkańców, podróżnych i turystów, takich jak:

  • rozwój transportu zbiorowego, jako alternatywy dla podróżowania "od drzwi do drzwi" prywatnym samochodem, poprzez stwarzanie warunków dla przemieszczania się w sposób płynny, z możliwością elastycznego wykorzystywania różnych środków przewozowych funkcjonujących w spójnej sieci transportu zbiorowego, składającej się z tras transportu ponad regionalnego (kolejowego), regionalnego (kolejowego i autobusowego) i lokalnego (autobusowego),

  • integrację z innymi środkami transportu, tj. z transportem rowerowym (poprzez budowę parkingów B&R), transportem samochodowym poprzez budowę parkingów P&R oraz K&R, a także ruchem pieszym (poprzez przebudowę ciągów pieszych),

  • rozwój terenów przyległych, położonych w obszarze o znacznym promieniu od centrum przesiadkowego.

Centrum przesiadkowe będzie też stanowić integralny element środowiska miejskiego i będzie dostosowane do obsługi potrzeb nie tylko aktualnie występujących, ale również tych potrzeb i działań, które wystąpią w przyszłości, zarówno w samym centrum przesiadkowym jak i w jego otoczeniu.


Zakres przedsięwzięcia

Po południowej (lewej) stronie budynku dworca powstanie parking na 30 miejsc postojowych w tym 2 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo przed budynkiem dworca przewiduje się parkingi dla 14 samochodów. Oprócz tego, przed wyjściem z budynku dworca znajdzie się wysepka z latarnia uliczną. Przewiduje się wydzielenie części istniejącej drogi i stworzenie w ten sposób strefy wejściowej do budynku dworca co znacznie poprawi bezpieczeństwo podróżnych. Po północnej stronie budynku dworca powstanie plac o powierzchni 216 m2 spełniający funkcję Kiss&Ride umożliwiający postój do 5 minut. Obok parkingu K&R pojawią się miejsca postojowe dla motorów i skuterów oraz wiata dla rowerów z 20 stanowiskami.

Pasażerowie będą mogli zasięgnąć informacji związanych z miastem i systemem komunikacyjnym w infokiosku, który powstanie na placu na poziomie peronu. Częścią łączącą dworzec PKP z zatoką dla autobusów będzie plac komunikacyjny. Na placu planowane jest zlokalizowanie obiektów małej architektury tj. ławek oraz koszy na śmieci oraz przy ulicy Sądowej nasadzenia drzew celem osłonięcia placu od zgiełku ulicy. Zbudowana zostanie także zatoka autobusowa w postaci dwóch równoległych dwustanowiskowych pasów postojowych. Pomiędzy pasami postojowymi powstanie wysepka, na której przewidziano wiatę oraz tablicę elektroniczną informującą podróżnych o rozkładach jazdy. Inwestycja obejmie także budowę przejścia pod torami o szerokości min. 3 m oraz długości ok. 30 m, które ułatwi skomunikowanie pieszo-rowerowe mieszkańców północno-wschodniej części Olesna. W bezpośredniej bliskości centrum przesiadkowego powstanie bezobsługowa wypożyczalnia rowerów za kaucją. Cały obszar zostanie zaopatrzony w monitoring wizyjny i oświetlenie.

Wykonawca, który zaprojektuje i zbuduje centrum przesiadkowe zostanie wybrany na podstawie 3 kryteriów: ceny (60%), gwarancji (20%) i doświadczenia kierownika budowy (20%). Otwarcie ofert przewidziano na dzień 12 kwietnia.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
węzeł
Olesno
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....