TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zamiast zajezdni MPK – muzeum
WROCLAW.PL - Opublikowano: 08.05.2014 14:09:55
Zamiast zajezdni MPK – muzeum
Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu i realizację budowy Centrum Historii „Zajezdnia”we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej na terenie obecnej zajezdni MPK. Chodzi o wykonanie projektu architektonicznego, zgromadzenie wszelkiej dokumentacji, prace rozbiórkowe, porządkowe oraz realizację inwestycji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Inwestycja ma polegać na przebudowie obecnych hal autobusowych i budynków administracyjnych MPK na potrzeby Centrum i zagospodarowanie terenów wokół. Teren jest ogromny, a pomysłów sporo. Ogólnie, Centrum ma być miejsce dla wystaw stałych i czasowych poświęconych powojennej historii Wrocławia. –„Chcemy, aby Centrum pełniło funkcję wystawienniczą, ale również edukacyjną, konferencyjną, kulturalną, koncertową i rekreacyjną. Będzie to instytucja ponadregionalna, a także według nas spójna z polityką kulturalną rządu”–mówi Marek Mutor, dyrektor Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, który jest pomysłodawcą projektu. W Centrum Historii Zajezdnia zaprezentowana zostanie najnowsza historia Wrocławia od roku 1945 do współczesności. W muzeum będą ekspozycje, przedstawiające historię przesiedlenia ludności z Kresów, ale też dotyczące, między innymi, Pomarańczowej Alternatywy oraz wydarzeń związanych z wrocławską Solidarnością. Termin składanie ofert w przetargu mija 10 czerwca. Wykonawcy od momentu podpisania umowy będą mieli 19 miesięcy na przebudowę zajezdni.fot. 2-4. Zajezdnia MK Wrocław przy ul. Grabiszyńskiej;fot. Wrocław.pl Niestety, ciągle ważą się też losy finansowania tego projektu. Pomysłodawcy wnioskowali do Ministerstwa Kultury o dofinansowanie inwestycji. W pierwszym podejściu zabrakło im jednego punktu, aby je otrzymać. Odwołali się od decyzji. –„Na razie czekamy, ale wszystko jest na dobrej drodze. Jesteśmy przekonani, że w ciągu najbliższych tygodni sprawa się pozytywnie rozstrzygnie”–podsumowuje Marek Mutor. Minister Zdrojewski powiedział jednak 'Gazecie', że odwołania złożyły również inne instytucje, które pieniądze dostały: - „To zdarzyło się po raz pierwszy i jesteśmy tym zaskoczeni. Rozpatrywanie tych wniosków trwa.”Bogdan Zdrojewski nie ukrywa, że decyzje w sprawie wrocławskiego muzeum przy ul. Grabiszyńskiej podejmie dopiero po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Startuje w nich jako lider listy PO i przebywa obecnie na urlopie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
zajezdnia
muzeum
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....