TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zakończyła się kontrola CBA w KZK GOP
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 05.12.2018 16:55:57
Zakończyła się kontrola CBA w KZK GOP

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę w Komunikacyjnym Związku Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowicach - dowiedziała się w środę PAP.

Według CBA kupione za 2,8 mln zł drukarki fiskalne biletów nie były używane - bilety sprzedawano z bloczków biletowych.

To wynik kontroli przeprowadzonej przez CBA od 30 maja do 26 czerwca w KZK GOP - międzygminnym związku samorządowym powołanym do obsługi transportu publicznego w aglomeracji śląskiej. W lipcu KZK GOP wniósł zastrzeżenia do wyników kontroli CBA, a w listopadzie szef Biura przyjął stanowisko do zastrzeżeń.

Drukarki fiskalne zostały zainstalowane w autobusach, zgodnie z projektem, ale do tej pory nie służą do swojego celu - wydruku potwierdzenia opłaty za przejazd uiszczonej u kierowcy i zarejestrowania jej, jako skasowanego biletu w systemie Śląskiej Karty Usług Publicznych.

Rzeczniczka prasowa KZK GOP Anna Koteras potwierdziła PAP takie są ustalenia kontroli. Wyjaśniła, że drukarek nie stosowano do sprzedawania biletów, ponieważ stawki, jakich zażądali operatorzy za taką sprzedaż z udziałem drukarek były znaczące. Zapewniła jednak, że w nowych przetargach jest już wymóg takiej sprzedaży - system działa już m. in. w nowych połączeniach na lotnisko w Pyrzowicach.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdzając ustalenia Biura powiedział PAP, że przez niemal trzy lata od zakończenia wdrażania projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych drukarki fiskalne stanowiły jedynie zbędne wyposażenie kabiny kierowcy. "Kierowcy przyjmowali opłatę za przejazd, ale wręczali pasażerom tradycyjne - papierowe bilety" - dodał.

"Wydatek niemal 3 mln zł na zakup drukarek fiskalnych został oceniony, jako niecelowy, a zatem naruszający uregulowania ustawy o finansach publicznych" - podkreślił Kaczorek w rozmowie z PAP.

Zdaniem rzeczniczki prasowej KZK GOP wprowadzanie dużego i rozległego systemu informatycznego, jakim jest system Śląskiej Karty Usług Publicznych, zmieniającego procesy nie tylko w KZK GOP, ale również w wielu podmiotach wykonujących usługi na rzecz związku to długotrwały proces, wymagający m.in. zmian w organizacji pracy u operatorów.

Koteras w rozmowie z PAP zapewniła, że od początku drukarki zostały wykorzystane do generowania wydruków dla kierowców o włączeniu systemu oraz o zakończeniu pracy.

"Podjęliśmy również działania, które miały na celu zawarcie dodatkowej umowy na sprzedaż biletów z drukarek, jednak stawki, jakich zażądali operatorzy były znaczące" - wyjaśniła PAP. Koteras podała, że z tego powodu zdecydowano, iż wymóg sprzedaży biletów za pomocą drukarek będzie stawiany w kolejnych realizowanych przez Związek przetargach.

"Rozwiązanie to już funkcjonuje na nowo utworzonych liniach komunikacyjnych na lotnisko – nr AP1, AP2, AP3, AP4 oraz po przetargu na linii zwykłej nr 230" - wyliczyła. Powiedziała PAP, że dodatkowo w rozstrzygniętych już lub będących w trakcie rozstrzygania kolejnych przetargach ujęto wymóg prowadzenia sprzedaży biletów z drukarek systemu ŚKUP. "Dotyczy to linii nr 636, 147, 224, 950, 912, 913" - podała.

Rzeczniczka zapewniła też, że wszystkie przyszłe umowy zawierane z przewoźnikami przez KZK GOP będą miały wymóg sprzedaży biletów przez kierującego pojazdem za pomocą dedykowanej do tego drukarki fiskalnej zamontowanej w pojeździe.

Śląska Karta Usług Publicznych - to nie tylko bilet miesięczny, ale cały system opłat, płatności i kontroli prawidłowości działania.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....