TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zabytkowymi liniami przez Kraków. Od niedzieli
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.06.2020 16:30:48
Zabytkowymi liniami przez Kraków. Od niedzieli; fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W niedzielę, 28 czerwca, po raz pierwszy w tym roku na ulice wyjadą zabytkowe tramwaje i autobusy w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej.

W tym roku historyczne wagony znów będą kursować na dwóch trasach – z ul. św. Wawrzyńca przez centrum miasta do Cichego Kącika oraz do Pleszowa. To znakomita okazja, aby zobaczyć nie tylko piękne krakowskie zabytkowe tramwaje, ale również zwiedzić miasto, podróżując obok miejsc najbardziej znanych i tych jeszcze nieodkrytych.

Zabytkowy rozkład

Pierwszy kurs historycznego składu został zaplanowany na godzinę 11.00 z przystanku "Dajwór" w kierunku Cichego Kącika. Do dyspozycji pasażerów będzie na tej trasie pociąg złożony z trzech krakowskich wagonów: SN2 oraz dwóch przyczep PN2. Wszystko z myślą o tym, aby jak najwięcej osób mogło jednocześnie podróżować.

Punktualnie o 11.45 z ul. św. Wawrzyńca wyjadą też tramwaje do Pleszowa. Będzie to skład wagonów N i dwie przyczepy: ND i 4ND. Trasa tej linii będzie przebiegać obok kopca Wandy. Odjazdy tak zostały zaplanowane, aby przed kursem powrotnym do centrum pasażerowie tej linii mieli czas wejść na ten piękny krakowski kopiec i sprawdzić, jaki widok rozciąga się z jego szczytu.

Tego samego dnia będą także kursować zabytkowe autobusy. Na specjalnej linii nr 324 pojedzie kilka wyjątkowych pojazdów, takich jak Ikarus 280, "Ogórek", czy San H01, które przejadą z os. Podwawelskiego przez most Grunwaldzki, ul. Stradomską, Straszewskiego, Basztową, pl. Matejki, Olsza, rondo Barei do Prądnika Czerwonego.

Nowe zasady

W historycznych pojazdach obowiązuje aktualna taryfa biletowa (w tym roku nie będzie możliwości zakupu biletu u osób z obsługi linii).

W zabytkowych tramwajach i autobusach pasażerowie mają obowiązek posiadania maseczek.

Podobnie jak w innych pojazdach, także na Krakowskiej Linii Muzealnej będzie limit osób, które jednocześnie mogą podróżować (obecnie wynosi on 50 proc. wszystkich dostępnych miejsc). Dokładna informacja o liczbie osób, które będą mogły jednocześnie podróżować, zostanie umieszczona przy drzwiach wewnątrz pojazdów. Zabytkowe tramwaje i autobusy będą także dezynfekowane, w tym szczególnie te elementy, których dotykają pasażerowie.

Część kampanii

Szczegółowy rozkład jazdy KLM, tradycyjnie oznaczonej numerem "0", będzie dostępny na stronie internetowej MPK. Obsługą historycznych pojazdów będzie się zajmować tradycyjnie Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. Przed pierwszym kursem zabytkowych tramwajów, 28 czerwca, zostaną przekazane informacje o zaplanowanych wydarzeniach podczas tegorocznej edycji KLM.

Krakowska Linia Muzealna jest częścią trwającej od maja kampanii informacyjno-społecznej "Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków". W ramach działań realizowanych w czasie akcji Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowego zapraszają do ponownego odkrywania piękna naszego miasta oraz spacerowania śladem tematycznych tras, które można znaleźć na stronie internetowej Krakow.Travel.

Linia będzie zatrzymywać się w pobliżu muzeów, które są partnerami kampanii i specjalnie na ten cel przygotowały oferty dla krakowianek i krakowian. Szczegóły na temat kampanii można znaleźć na stronie internetowej badzturysta.pl.

Zachęcamy także do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć oraz materiałów video z podróży zabytkowymi tramwajami oraz dodawania hashtagów #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także oznaczania profili MPK SA w Krakowie i kampanii (Facebook: Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków; Instagram: @BadzTurysta).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
turystyka
Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....