TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Za nami Forum Transportu Publicznego
- Opublikowano: 30.01.2019 19:09:58
Za nami Forum Transportu Publicznego

24 stycznia 2019 roku odbyło się "Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo" – konferencja mająca na celu stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczenia z dziedziny komunikacji zbiorowej. Wydarzenie to odbyło się w Centrum BankowoFinansowym "Nowy Świat".

Część merytoryczną rozpoczęliśmy o godzinie 9:00. Wykład inauguracyjny wygłosił Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski. Marszałek w zwięzłym wystąpieniu opowiedział o transporcie publicznym XXI wieku. Posługując się danymi na wykresach Marszałek przybliżył liczbę podróżujących koleją i autobusami. Druga część wystąpienia poświęcona była programowi Interreg Bałtyku Południowego – Projekt "Interconnect". Program ten ma na celu budowę centralnych baz danych o przystankach, trasach i rozkładach jazdy w transporcie publicznym.

Kolejne wystąpienie należało do przedstawiciela Spółki Systemy Autobusowe. O bezpieczeństwie autobusu o napędzie niekonwencjonalnym opowiedział dyrektor marketingu – Jarosław Kępowski.

Przedstawiciel Trapeze Poland, Mikołaj Kwiatkowski poprowadził prelekcję na temat ewolucji transportu publicznego. Przechodząc przez etapy jak: było, jest i będzie opowiedział w skrócie historię transportu.

Jacek Garbień, Senior Bussines Development Manager z Hitachi Europe oddziału w Polsce opowiedział o bezpieczeństwie w ruchu kolejowym na bazie rozwiązań Hitachi.

Ostatnie wystąpienie podczas pierwszego bloku merytorycznego konferencji należało do Michała Olejko – Dyrektora Pionu Sprzedaży w Spółce Eveo. Pan Michał poprowadził prelekcję na temat cyfrowych nośników informacji w transporcie publicznym, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. A spotkać można je w coraz większej ilości środków transportu oraz na przystankach.

Kolejny blok merytoryczny rozpoczęty został przez Małgorzatę Durdę – Dyrektor Volvo Buses na Polskę i Kraje Bałtyckie. Pani Małgorzata opowiedziała o rozwiązaniach, które można zastosować w miastach, a dotyczą one nisko i zeroemisyjnych autobusów. Transformacja inteligentnych miast dzieje się teraz, przyszłość to elektryczne i zautomatyzowane pojazdy. Dzięki współpracy miast, zarządu transportu miejskiego i sprzedawcy autobusu można dostosować system odpowiadający konkretnemu obszarowi.

O optymalizacji miejskiego transportu opowiedział również Dariusz Załuska – Prezes Zarządu Mobilis. Poruszył ważną kwestię, a mianowicie - jak poprawić efektywność wydatkowania środków na komunikację miejską. Przedstawił faktyczne koszty jakie ponoszą obie strony i opowiedział na czym zazwyczaj miasta oszczędzają, a co przynosi późniejsze straty.

Drugi blok merytoryczny zakończył się na wystąpieniu Pawła Maliszewskiego, Co-founder z Blinkee – czyli wypożyczalni skuterów na minuty. Pan Paweł opowiedział o nowych rozwiązaniach jakie proponuje – czyli elektryczne hulajnogi i skutery na minuty. Pokazał czemu i kiedy zyskują one w oczach użytkowników.

Trzeci blok merytoryczny był pod znakiem "biletów". Rozpoczął go przedstawiciel Spółki Posnet, Grzegorz Wdowiński. Przybliżył tematykę drukowania biletów w transporcie publicznym i opowiedział o kasach i drukarkach fiskalnych, które mogą ułatwić i usprawnić pracę.

Kolejną prelekcję poprowadził Marcin Ruciński, ekspert ds. systemów biletów. Pan Marcin na przykładach z życia codziennego i własnego doświadczenia odpowiadał na pytanie "czy bezgotówkowo znaczy lepiej?".

Końcowe wystąpienie w trzecim bloku należało do Wiceprezesa Stowarzyszenia Ekonomiki Transportu Pawła Rydzyńskiego. Tematem prelekcji prezesa Rydzyńskiego było "Płatności za bilet, a atrakcyjność transportu publicznego". Opowiedział o nowych technologiach, które cieszą się dużym zainteresowaniem i za które większość użytkowników jest w stanie płacić za bilet nieco więcej niż dotychczas.

Podczas ostatniej sesji merytorycznej gościliśmy przedstawicieli Zarządów Transportu Miejskiego w Lublinie i Rzeszowie. Pierwszą prelekcję w poprowadził Tomasz Wesołowski – Zastępca Dyrektora ZTM w Rzeszowie. Pan Tomasz opowiedział o wdrażaniu Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych z dnia 11 stycznia 2018 r. przez Gminę Miasto Rzeszów. Natomiast Dyrektor ZTM w Lublinie opowiedział o koncepcji nowego systemu Karty Biletu Elektronicznego dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Konferencję zakończyliśmy o godzinie 15:15.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Forum Transportu Publicznego

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....