TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Z przewodnikiem w Beskidy w cenie biletu KŚ
PAP tl/ PAP - Opublikowano: 27.06.2017 13:03:19
Koleje Śląskie z rekordem sprzedaży biletów

Cykl pięciu wycieczek po Beskidach z certyfikowanym przewodnikiem w cenie biletu na pociąg Kolei Śląskich przygotował już po raz drugi w wakacje samorządowy przewoźnik kolejowy woj. śląskiego. Po raz pierwszy jedna z planowanych tras powiedzie w całości zaolziańską stroną Beskidów.

To kontynuacja działań z ubiegłorocznych wakacji - przygotowanych ze spółdzielnią turystyczną "Turysta" oraz urzędem miasta Wisła.

W tym roku wycieczki z certyfikowanym przewodnikiem PTTK odbędą się w ostatnie soboty czerwca, lipca i sierpnia oraz w dwie soboty września i października. Należy najpierw zarejestrować się pod adresem mailowym partnera przedsięwzięcia, kupić bilet KŚ, wsiąść do pociągu, a na stacji, z której wyruszy wycieczka, zgłosić się z biletem do przewodnika.

Kolejne trasy wycieczek zaplanowano: od stacji Wisła Uzdrowisko do stacji Ustroń Polana (24 czerwca - zwiedzanie centrum Wisły, przejście przez Trzy Kopce Wiślańskie oraz Orłową), z początkiem i końcem w Ustroniu Polanie (29 lipca - Wielka Czantoria, Przełęcz Beskidek, Nydek po zaolziańskiej stronie) oraz z początkiem i końcem w zaolziańskim Boguminie (przejazd do Boconowic, przejście przez Kozubową i zwiedzanie Jabłonkowa, powrót ze stacji Nawsie).

Przedostatnia wycieczka rozpocznie się i zakończy w Węgierskiej Górce (23 września - przejście przez Prusów, Słowiankę i Abrahamów), a ostatnia rozpocznie w Wilkowicach Bystrej i zakończy w Bielsku-Białej (7 października - przejście przez Klimczok i Szyndzielnię, zwiedzanie Bielska-Białej). Wszystkie wycieczki będą trwały 7-8 godzin.

Tegoroczna oferta "Kolei na Beskidy" została również przygotowana ze Spółdzielnią Turystyczną "Turysta", która podlega pod Śląską Izbę Turystyki. Jedna z pięciu wycieczek będzie współorganizowana przez wiślański magistrat.

To już kolejne z szeregu działań KŚ adresowanych m.in. do turystów. Od 2015 r. dzięki współpracy z czeskim państwowym przewoźnikiem kolejowym, niektóre bilety KŚ (sieciowy imienny dobowy lub weekendowy) są honorowane na terenie całego Kraju Morawsko-Śląskiego.

Od sierpnia ub. roku na części tras samorządowej spółki możliwy stał się też bezpłatny przewóz rowerów. Przewoźnik adresował tę zachętę m.in. do rowerzystów – pod hasłem ułatwienia wycieczek w atrakcyjne miejsca, ale i do mieszkańców – by wybrali rower i pociąg, zamiast samochodu.

W ubiegłoroczne wakacje KŚ zachęcały na swoich stronach internetowych do skorzystania z wakacyjnych kursów pociągów wąskotorowych Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

W październiku i listopadzie ub. roku współpraca ta przerodziła się w "Srebrny pociąg" - wspólną ofertę niedzielnych wycieczek z Katowic do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach - przygotowaną przez KŚ, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

W tym roku z jednego biletu na przejazd pociągiem normalnym i wąskotorowym oraz na zwiedzanie tarnogórskiej kopalni srebra będzie można korzystać od września do końca listopada. Ponadto wakacyjne kursy kolejki SGKW zostały skomunikowane w Bytomiu z wybranymi pociągami KŚ.

W ostatnich dniach samorządowy przewoźnik ogłosił, że od lipca podróżni, którzy wybiorą się na wycieczkę jego pociągami do Katowic, będą mogli kupić bilet do Muzeum Śląskiego z 20-procentową zniżką.

W długi sierpniowy weekend KŚ zorganizują kolejne kursy do Zakopanego. Pierwsze takie pociągi pojechały z Katowic przez Bielsko-Białą, Żywiec i Suchą Beskidzką w długie weekendy: majowy i czerwcowy.

Koleje Śląskie rozpoczęły realizację przewozów pasażerskich w woj. śląskim 1 października 2011 r. Obecnie na 11 liniach w regionie przewożą ponad 16 mln pasażerów rocznie. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Koleje Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....