TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Z nastolatkami o jeździe bez biletu w Siemianowicach
TL, TransInfo - Opublikowano: 20.03.2017 12:23:18 1 komentarz
Z nastolatkami o jeździe bez biletu. W Siemianowicach Śląskich

Na początku marca przedstawiciele KZK GOP odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich. Głównym tematem rozmów były prawa i zasady, jakich powinni przestrzegać pasażerowie oraz konsekwencje płynące z ich łamania. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i uczennce w wieku 17-18 l.

W rozmowie wzięło udział ok. 20 uczniów. Uczestnicy okazali się aktywną grupą, zasypując przedstawicieli KZK GOP przeróżnymi pytaniami związanymi z komunikacją miejską. Największe zainteresowanie wzbudzał temat praw i zasad, jakie obowiązują pasażerów przy korzystaniu z transportu publicznego. Uczniowie pytali m.in. o konsekwencje związane z jazdą bez biletu, przerabianiem legitymacji czy też agresywnym zachowaniem wobec kontrolerów.

Sporo pytań dotyczyło także windykacji. Uczestnicy byli zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, że za nieuregulowanie nałożonych dodatkowych opłat mogą spotkać się z odmową udzielenia pożyczki lub zawarcia umowy telekomunikacyjnej. - Po wystawieniu druku opłaty dodatkowej przez kontrolera i po upływie 30 dni wysłane jest pierwsze wezwanie do zapłaty - informuje przedstawiciel KZK GOP - W przypadku braku odpowiedzi, kolejne wezwanie do zapłaty wysyłane jest po upływie kolejnych kilku miesięcy. Brak reakcji na drugie wezwanie jest powodem do wystąpienia na drogę sądową i wpisania do krajowego rejestru długów.

Prowadzący podkreślali na spotkaniu, że autobus to nie tylko miejsce podróży, ale również miejsce pracy kierującego, a inni pasażerowie mają prawo do podróży w spokoju. Poruszony został także temat, w jaki sposób można pomóc osobom niewidomym na przystanku i autobusie. Uczestnicy mieli mnóstwo pomysłów, którymi z chęcią podzielili się z prowadzącymi.

Spotkanie to było jednym z serii systematycznie prowadzonych przez Związek zajęć. Ich celem jest przede wszystkim poszerzanie wiedzy na temat komunikacji miejskiej oraz poprawnego zachowania pasażerów w autobusach i tramwajach. Kolejne spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek w Dąbrowie Górniczej w Zespole Szkół Specjalistycznych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
akcja
KZK GOP
  • BUSOMAT PL – 21.03.2017

    Bilety zawsze powinny byc

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...