TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wyścig elektromobilny w Katowicach
- Opublikowano: 08.04.2019 10:46:59
Wyścig elektromobilny w Katowicach (foto: UMK)

Lokale Hackerspace Silesia i W56 będący siedzibą Napraw Sobie Miasto dzieli około 3,5 kilometra. Bezpośrednio łączy je linia tramwajowa – najstarszy miejski reprezentant elektromobilności.
Czy w wyścigu z zadaniem pośrednim na poczcie w Katowicach sprostają mu elektryczne: rower, monocykl, deskorolka lub hulajnoga? A może wygra wypożyczony samochód lub skuter? To wszystko okaże się już w najbliższą środę 10 kwietnia, na kiedy formacja GOPgear zaplanował swój kolejny wyścig.
- Sam jestem posiadaczem deskorolki elektrycznej i wiem jak ułatwia ona poruszanie się po zakorkowanym mieście - mówi Mirosław Wierzbicki pomysłodawca wyścigu - dlatego postanowiłem sprawdzić się z innymi środkami transportu "na prąd".
Żeby nie było zbyt monotonnie, każdy uczestnik po drodze musi zaliczyć zadanie pośrednie - wysłać z Poczty Głównej przesyłkę. Właśnie to może rozstrzygnąć o zwycięstwie: roweru tak łatwo na pocztę nie wniesiemy, samochód trzeba będzie gdzieś zaparkować, a z tramwaju wysiąść i kawałek podejść. Sprawę na pewno nieco komplikuje też start o godzinie 16:00, a więc w godzinach popołudniowego szczytu.
- Wybrana przez nas trasa jest dla mnie dość naturalna, sam angażuję się w działania obu organizacji - mówi Dominik Czech z zarządu stowarzyszenia Hackerspace Silesia - Jest także zgodna z duchem GOPgear, w którym nie jeździmy od przystanku do przystanku, bo przecież nikt nie mieszka, ani nie pracuje na przystanku.
Wyścig środków elektromobilnych jest odpowiedzią formacji GOPgear na rosnącą popularność tego rodzaju transportu: zarówno na ulicach, jak i w mediach oraz działaniach rządu oraz samorządów. Dodatkowo organizatorzy akcji chcą podkreślić potrzebę rozwoju tzw. ekonomii współdzielenia.
- Auta na minuty to moja pasja, sam nie posiadam swojego, bo na co dzień jeżdżę komunikacja miejską, ale bywa, że jednak jest on mi potrzeby, np. po godzinie 19, kiedy autobusy jeżdżą raz na godzinę, na dodatek większość z nich mają odjazd z Śródmieścia o tej samej porze, a muszę szybko się przemieścić. - mówi Michał Długajczyk mieszkający na Giszowcu - W Katowicach na razie mam do wyboru auta z trzech wypożyczalni, w tym dwie oferujące wyłącznie samochody elektryczne. Zobaczymy ile będę musiał dojść do samochodu ze startu.
Hackerspace Silesia to społeczność kreatywnych ludzi z różnych obszarów zainteresowań, związanych z technologiami, którzy spotykają się w miejscu, gdzie mogą tworzyć, integrować się oraz realizować zwariowane projekty.
GOPgear to projekt Fundacji Napraw Sobie Miasto, u którego źródeł leżą wyścigi środków transportu na terenie dzisiejszej Metropolii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....