TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wymyśl nazwę na pomorski bilet metropolitarny i wygraj!
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.01.2019 15:30:15
Wymyśl nazwę na pomorski bilet metropolitarny i wygraj! fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Na Pomorzu trwają prace nad systemem, który pozwoli na podróżowanie różnymi środkami komunikacji zbiorowej na jednym bilecie. Właśnie wystartował konkurs na nazwę tego systemu - do 16 stycznia każdy może zgłosić swoją propozycję. Główna nagroda to nowoczesny smartfon.

Organizator konkursu, Obszar Metropolitalny Gdańsk - Gdynia - Sopot, zapowiada:

“Koniec z kupowaniem pięciu różnych biletów u różnych przewoźników. Nie będziesz się martwić, ile trzeba zapłacić za przejazd i gdzie znaleźć kasę. Przyłożysz tylko telefon lub kartę do czytnika i pojedziesz pociągiem, autobusem, tramwajem, trolejbusem - czym chcesz".

Bilet ma funkcjonować od roku 2020.

- Należy zaznaczyć, że pojęcie "bilet" obecnie nie oznacza już papierowej karteczki z nadrukowana ceną - mówi Katarzyna Wośko z firmy InnoBaltica, która jest wykonawcą projektu. - Przez bilet rozumiemy prawo do przejazdu autobusem, pociągiem, tramwajem czy trolejbusem.

System, który powstaje, będzie się składał z bazy centralnej, zawierające konta pasażerów oraz z identyfikatorów. Identyfikatorem pasażera będzie mógł się stać smartfon, karta czy bilet papierowy z kodem QR. Pasażer, wsiadając do dowolnego pojazdu, będzie musiał się jedynie odbić na specjalnym czytniku, a system dokona już całej reszty formalności - rozpozna pasażera, jego ulgi, rozpozna pojazd i trasę przejazdu, rozpozna jakie są ceny biletów u danego przewoźnika, a po zakończonej podróży naliczy najlepszą z możliwych opłat.

Co bardzo ważne, bilet ten nie będzie obejmował jedynie środków komunikacji zbiorowej w okolicach Trójmiasta. Obejmie on swoim zasięgiem całe Pomorze - także tereny oddalone od Gdańska, Gdyni czy Sopotu ponad 100 km. Pasażer będzie mógł się przesiadać wielokrotnie - z pociągu na autobus, z autobusu na tramwaj, trolejbus czy nawet na rower metropolitalny MEVO, a system sam naliczy należności.

Na potrzeby dokumentacji technicznej, inżynierowie i informatycy pracujący w spółce InnoBaltica (która projektuje system) posługują się nazwą Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności. Określenie to jest jednak zbyt skomplikowane, aby sprawnie się nim posługiwać na co dzień. Dlatego potrzebna jest nowa, przejrzysta nazwa własna dla systemu ujednoliconych płatności za bilety.

Konkurs na nazwę

InnoBaltica sprawę wyboru nazwy dla pomorskiego biletu metropolitalnego oddaje w ręce mieszkańców regionu, wychodząc z założenia, że nikt nie zna lepiej transportu publicznego, jego potrzeb i charakteru, niż sami pasażerowie.

Pod adresem www.biletpomorze.pl, na specjalnym formularzu można zgłaszać swoje propozycje określeń dla nowego systemu. Chcemy stworzyć nową markę w transporcie publicznym Pomorza.

Jaka musi być idealna nazwa?

Powinna:

 • być łatwo zapamiętywalna,

 • być prosta w wymowie - także dla obcokrajowców,

 • być prosta w odmianie,

 • wywoływać pozytywne skojarzenia,

 • oryginalna - nigdy wcześniej niestosowana, nie powinna także kojarzyć się z występującymi już na rynku markami,

 • nie przekraczać długości trzech wyrazów (preferowana długość 1-2 wyrazów) i 15 znaków

 • pożądane, aby niosła skojarzenia z takimi pojęciami jak: bilet, transport publiczny, mobilność, nowoczesność, wygoda, płatność, pasażer, podróż, innowacja, województwo pomorskie, może eksponować atuty związane z atrakcyjnością Pomorza.


Nazwa może być opatrzona krótkim uzasadnieniem (do 300 znaków ze spacjami). Każdy uczestnik może zgłosić więcej niż jedną nazwę, jednak każda z nich powinna być zapisana na odrębnym formularzu zgłoszeniowym. Nagrodą główną w konkursie będzie nowoczesny smartfon. Przewidziane są także atrakcyjne nagrody dla nazw, które zwrócą uwagę kapituły konkursowej.

Terminarz konkursu

Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

 • Etap 1 - otwarty nabór pomysłów na nazwę zakończony wyborem 3-5 najlepszych nazw przez kapitułę konkursową (02-16.01.2019 zgłaszanie nazw, 22.01.2019 posiedzenie kapituły)

 • Etap 2 - głosowanie na wybrane przez kapitułę nazwy - na stronie biletpomorze.pl (24 - 30.01.2019)

 • Finał - ogłoszenie nazwy, nagrody dla uczestników 6 lutego 2019


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
bilet
Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....