TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wsiąść do pociągu byle jakiego, czyli DiscoverEU
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 03.05.2019 20:00:05
Wsiąść do pociągu byle jakiego, czyli DiscoverEU

Komisja Europejska ogłosiła 2 maja  kolejną edycję konkursu DiscoverEU, w którym każdy osiemnastoletni obywatel UE może wygrać bilet na podróż po Europie w terminie między 1 sierpnia 2019 a 31 stycznia 2020 roku.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które urodziły się między 2 lipca 2000 (włącznie) do 1 lipca 2001 roku (włącznie). Podróż może trwać maksymalnie 30 dni. Osoby zainteresowane udziałem mogą wysłać zgłoszenie za pośrednictwem strony Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

Samemu lub w grupie

Laureaci mogą podróżować indywidualnie lub w grupie maksymalnie pięciu osób. Podróż odbywa się przeważnie koleją. Jednak aby dotrzeć do najodleglejszych i najtrudniej dostępnych zakątków kontynentu, mogą skorzystać również z innych środków transportu, takich jak autobus czy prom lub, w wyjątkowych przypadkach, samolot. Dzięki temu młodzi ludzie, którzy mieszkają na obszarach trudno dostępnych lub na wyspach, także będą mieli szansę na udział w tym projekcie.

Konkurs po raz pierwszy zorganizowano w 2018 roku i cieszył się on ogromną popularnością. Dlatego w tym roku organizowana jest kolejna edycja. W drugiej edycji DiscoverEU, która podobnie jak ubiegłoroczna prawdopodobnie będzie odbywać się w dwóch rundach, KE kładzie nacisk na wymiar edukacyjny projektu. Laureaci otrzymają informacje dotyczące miejsc, które warto odwiedzić. Mogą też otrzymać specjalny dziennik podróży, aby na bieżąco zapisywać swoje wrażenia. Podczas podróży będą również mogli uczestniczyć w imprezach organizowanych przez lokalne społeczności.

Poznań Europę

"Jestem dumny z tego, że poszerzamy zakres inicjatywy DiscoverEU i oferujemy młodym ludziom możliwość bezpośredniego poznawania Europy. Mam nadzieję, że udział w programie DiscoverEU będzie dla nich inspiracją do zaangażowania się w działalność na rzecz lokalnej społeczności i do pełnienia roli +ambasadorów+ Europy. I nie tylko zagłosują w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale również zachęcą do tego swoich rówieśników, że będą razem z nami budować spójne społeczeństwo. Młodzi ludzie są przyszłością Europy, a ich głos ma pierwszorzędne znaczenie" – powiedział komisarz UE Tibor Navracsics, który odpowiada za edukację, kulturę, młodzież i sport.

KE zorganizowała program po raz pierwszy w czerwcu 2018 roku, a początkowy budżet wynosił 12 mln euro. Budżet na 2019 rok wynosi już 16 mln euro. Dotychczas dzięki DiscoverEU około 30 tys. młodych ludzi odbyło podróż po Europie, która jest okazją do odkrywania bogatego dziedzictwa kulturowego Europy, poznawania innych ludzi i kultur oraz doświadczenia więzi łączących Europejczyków.

Z pierwszej edycji DiscoverEU skorzystały tysiące młodych ludzi, którzy obecnie – jak podkreśla KE - tworzą dość dużą wspólnotę. Uczestnicy, którzy nie znali się wcześniej, nawiązali ze sobą kontakt za pomocą mediów społecznościowych i podróżowali w grupach od miasta do miasta lub odwiedzali się w swoich miejscach zamieszkania.

Zgłoszenia, które w obecnej, trzeciej rundzie mają być wysyłane między 2 a 16 maja br., oceni specjalna komisja, która wybierze laureatów. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni o wynikach w czerwcu 2019 roku.

KE planuje zorganizowanie czwartej już rundy (czyli drugiej rundy drugiej edycji) konkursu przed końcem 2019 roku. W nowym długoterminowym budżecie UE na lata 2021–2027 KE zaproponowała przeznaczenie na program DiscoverEU 700 mln euro w ramach przyszłego programu Erasmus. Jeżeli Parlament Europejski i Rada osiągną porozumienie w sprawie tej propozycji, w latach 2021–2027 w podróż po Europie wyruszy kolejne półtora miliona osiemnastolatków. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
konkurs
unia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....