Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Wrocławskie bilety po nowemu. Z Mennicą i Mastercard [FILM]

infotrans
15.02.2018 08:11
0 Komentarzy

Od 8 marca zacznie działać we Wrocławiu nowy systemdystrybucji biletów. Na przystankach pojawi się więcej biletomatów, w pojazdachbędzie można zapłacić za przejazd z pośrednictwem elektronicznego kasownika.

Operator systemu – firma Mennica Polska – uruchomi w stolicy Dolnego Śląska też nowe Biura Obsługi Klienta i pojawi się dużonowych form płatności za podróż, m.in. telefonem i kartą URBANCARD z opcjąportmonetki.Uruchomienie wszystkich nowych urządzeń i funkcjonalności planowanejest w nocy z 7 na 8 marca. System wprowadza sporo nowości i udogodnień.

-„Pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli skorzystać zwiększej liczby biletomatów na przystankach, nowych elektronicznych kasownikówz możliwością dokonania opłaty za przejazd, nowych biur obsługi klienta, takżetych dla studentów. Będzie dużo nowych form płatności za podróż (równieżtelefonem) i opcji na samej karcie elektronicznej – mówi Lech Filipiak,dyrektor Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji Urzędu Miejskiego weWrocławiu.

Co istotne przy zmianie systemu nie jest konieczna wymianakarty URBANCARD. Jest to dobrowolne i mogą skorzystać z niej wszyscy, którzychcą posiadać na swojej karcie dodatkowe funkcjonalności, m.in. elektronicznąportmonetkę (EP). Tak wygląda nowa karta z funkcją EP.

Zakup biletów za pośrednictwem elektronicznego kasownika(przy użyciu karty płatniczej lub EP) będzie możliwy 24 h/dobę. W przypadkubiletu czasowego podróżny może wielokrotnie korzystać z różnych środków transportu,bez potrzeby zakupu nowego biletu – oczywiście w czasie trwania jego ważności.Pasażerom zostaną zaproponowane najpowszechniejsze typy biletów.

{https://www.youtube.com/watch?v=2I-yGCtvGTM}

Bezpieczne karty 

-„Podróżni otrzymają możliwość kupienia biletu jednorazowegolub czasowego bezpośrednio w kasowniku, w modelu „bilet na karcie”. SystemURBANCARD będzie automatycznie przypisywać taki bilet do numeru kartypłatniczej, którą był dokonany zakup. Dzięki temu papierowy bilet w ogóleprzestanie być potrzebny, a jego rolę z powodzeniem przejmie karta zbliżeniowa.W ten sposób szybkie, wygodne i bezpieczne płatności zbliżeniowe, którewrocławianie dobrze znają ze sklepów, zyskają nowy wymiar w komunikacjimiejskiej.– mówi Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddzialeMastercard Europe.

Okazanie kontrolerowi zbliżeniowej karty płatniczej, którąuprzednio zakupiono bilet, jest całkowicie bezpieczne. Bilet jest rejestrowanyw Systemie Centralnym, a dane karty są automatycznie szyfrowane i zapisane wbezpiecznej formie. Kontroler otrzymuje z Systemu Centralnego wyłącznieinformacje dotyczące biletu i nie ma dostępu do żadnych innych danych.

{https://www.youtube.com/watch?v=8u_4kXcEksY}

Bilet w kasowniku

Natomiast, dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogąużywać kart płatniczych, stworzono możliwość kupowania biletów jednorazowych iczasowych w kasownikach oraz biletomatach za pomocą karty URBANCARD EP.Elektroniczna Portmonetka to rozwiązanie pozwalające na przechowywanie środkówfinansowych, zapisywanych na URBANCARD EP, pod postacią punktów. W dalszymciągu pozostanie ona nośnikiem biletów okresowych i będzie ją można doładować wstacjonarnych Automatach Biletowych, Punktach Sprzedaży i na stronie www.

Ogromnym udogodnieniem związanym z nowym systemem jestwzrost liczby urządzeń, przy pomocy których możemy nabyć lub skasować bilet. Napokładach pojazdów komunikacji miejskiej, w miejsce 820 mobilnych biletomatówpojawi się 3300 nowych elektronicznych kasowników, po kilka na środektransportu.

Dotychczasowe 125 automatów biletowych zostanie zastąpioneprzez 170 nowych biletomatów, umożliwiających nabycie biletów i doładowanieElektronicznej Portmonetki. Nowe maszyny, oprócz tradycyjnych metod płatnościgotówką, będą akceptować transakcje zbliżeniowe kartami płatniczymi oraz przypomocy BLIK i Android Pay. Wzrośnie również liczba kiosków z terminalami,pozwalającymi na doładowania URBANCARD. Rozszerzone zostaną takżefunkcjonalności aplikacji mobilnej oraz portalu podróżnika.

-„Unikatowy system gwarantuje dodatkowo niski kosztutrzymania systemu dystrybucji oraz zabezpieczenie przed oszustwami. Daje onmożliwość ewolucji systemu w przyszłości i jego coraz lepsze dostosowanie dodynamicznie zmieniającej się przestrzeni miejskiej. Dla pasażerów wiąże się onz wymiernymi korzyściami w postaci m.in. całodobowego dostępu, możliwościkorzystania z komunikacji bez tradycyjnego biletu oraz wyboru dogodnej formywnoszenia opłaty za przejazd – wylicza zalety nowego rozwiązania Jacek Sieński,dyrektor działu handlowego, Pion Płatności Elektronicznych Mennicy PolskiejS.A.

Dodatkowym udogodnieniem dla pasażerów komunikacji miejskiejbędzie zwiększenie liczby BOK-ów. Obecnie funkcjonowały tylko dwa BOK-i i jedenpunkt sezonowy. Od 8 marca klienci będą mogli skorzystać z czterech BiurObsługi Klienta i trzech punktów doobsługi studentów. Więcej informacji o nowym systemie TUTAJ

{https://www.youtube.com/watch?v=_uEB3Fta1SM}

Komentarze