TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wrocławski wesoły tramwaj do przedszkoli
MPK WROCŁAW Tomasz Śpiewak, TL, TransInfo - Opublikowano: 07.03.2017 14:14:19 1 komentarz
źródło: wroclaw.pl

To będzie z pewnością najweselszy tramwaj na świecie. MPK Wrocław wraz z Wrocławskim Teatrem Młodych stworzyło spektakl dedykowany przedszkolakom.

Podczas przedstawienia dzieciaki przeniosą się w bajkowy świat, w którym powita ich pan motorniczy. Podczas tej niezwykłej podróży, mimo, że dzieci nie ruszą się przecież ani o krok z przedszkolnej sali, czeka je wiele atrakcji. Co najważniejsze wszyscy mali widzowie będą jednocześnie brali udział w przedstawieniu, bo jego twórcy zadbali o to, by spektakl był w pełni interaktywny. Dzięki temu lepiej przyswoją sobie informacje, które w formie zabawy chcą przekazać autorzy przedstawienia. Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych i ważnych rzeczy, na przykład jak zachować się w środkach komunikacji miejskiej, żeby podróż przebiegała kulturalnie i bezpiecznie oraz dlaczego tramwaj jest lepszy dla środowiska niż samochody.

- Chcieliśmy, aby spektakl sprawił, że dzieci zapamiętają tramwaj jako miejsce przyjazne, jako środek transportu, którym z powodzeniem można poruszać się po mieście nie tylko dlatego, by chronić środowisko, lecz i dla wygody, a może i przygody ? mówi Marta Koła, współautorka projektu z Wrocławskiego Teatru Młodych.

Wrocławskie MPK pomogło zrealizować przedsięwzięcie.

- Wychowanie komunikacyjne jest niezwykle ważne, bo "czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał". Niestety mimo tego, że coraz częściej zdajemy sobie sprawę jak groźny jest smog i że receptą na niego jest m.in. komunikacja miejska, to jednak ciągle zbyt rzadko z niej korzystamy, zwłaszcza z naszymi pociechami, przy okazji ucząc je kulturalnego i bezpiecznego zachowania w komunikacji miejskiej. Dzieci często pierwszą swoją podróż tramwajem odbywają podczas zorganizowanego wyjścia z przedszkola. Chcemy, aby ten spektakl jak najlepiej przygotował je na tę i wszystkie koleje podróże z MPK ? tłumaczy Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK Wrocław.

MPK Wrocław sfinansuje 10 spektakli, które chce podarować wrocławskim przedszkolakom.

- Aby wszyscy mieli równe szanse postanowiliśmy zorganizować konkurs plastyczny dla dzieci. W ten sposób mogą one wygrać dla swojego przedszkola taki spektakl. Na naszej stronie internetowej i stronie Wrocławskiego Teatru Młodych znajduje się szczegółowy regulamin konkursu. Serdecznie zapraszamy do zabawy ? zachęca rzeczniczka MPK.

Niezależnie od konkursu MPK zachęca do tego, aby przedszkola korzystały z tej ciekawej formuły na własną rękę. W WTM już trwają zapisy na przedstawianie. Premiera spektaklu planowana jest na kwiecień.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
akcja
  • Robin – 08.03.2017

    Lubię takie akcję i uświadamianie dzieciaków od najmłodszych lat, plus za nią.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....