TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wrocław z Programem Antysmogowym
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 20.10.2017 11:20:43
Wrocław z Programem Antysmogowym

Ok. 300 mln zł na likwidację pieców węglowych we wrocławskich mieszkaniach oraz zniżki dla osób, które zdecydują się na przyłączenie mieszkania do sieci ciepłowniczej - to niektóre z założeń programu walki ze smogiem, zaplanowanego na najbliższe lata przez wrocławski magistrat.

Założenia Wrocławskiego Programu Antysmogowego zaprezentował w czwartek podczas konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Dutkiewicz, mówiąc o problemie smogu w stolicy Dolnego Śląska, podkreślił, że w połowie lat 90. XX w. liczba dni w roku, w których były przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza we Wrocławiu wynosiła 100, a dziś jest to 50. "Według naszych wyliczeń przy realizacji zakładanych działań normy nie będą przekraczane w naszym mieście w 2023 r." - mówił prezydent.

Wrocławski magistrat chce w ciągu najbliższych 10 lat przeznaczyć ok. 300 mln zł na wymianę pieców węglowych we wrocławskim mieszkaniach. "To będzie nasz miejski program KAWKA+, w ramach którego będziemy dopłacać do wymiany pieców" - mówił Dutkiewicz.

Zapowiedziano również inwentaryzację palenisk węglowych we Wrocławiu. Według szacunków jest ich obecnie około 30 tys. W 2016 r. wymieniono 1750 takich palenisk.

Prezydent zapowiedział także, że kupcy mieszkań komunalnych, którzy zadeklarują wymianę pieców węglowych, będą mogli liczyć na preferencyjne warunki. "Chcemy też przekonać firmy, które dostarczają ciepło we Wrocławiu, aby oferowały 20 proc. zniżki dla mieszkańców, którzy zdecydują się podłączyć swoje mieszkania do sieci ciepłowniczej" - mówił prezydent.

W walkę ze smogiem we Wrocławiu mają się również wpisywać inwestycje w nowoczesny tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Planowany jest m.in. zakup 56 tramwajów i 110 autobusów z nowoczesnymi silnikami EURO 6.

Tym działaniom, jak podkreśla magistrat, mają towarzyszyć akcje edukacyjne. "W ramach lekcji wychowawczych wrocławscy uczniowie zapoznają się z tematyką smogu, a Straż Miejska będzie informowała o obszarach miasta, w których przeprowadzane będą kontrole palenisk" – zapowiedziała wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
smog
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....