TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wrocław z oddechem dla miasta
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.09.2015 17:40:54 1 komentarz
23 września we Wrocławiu odbył się happening pod hasłem ?Nie chcemy truć, ale chcemy trochę zadymić?

W ogólnopolską akcję pod hasłem Komunikacja - oddechem dla miasta włączył się w nią również Wrocław. 23 września odbył się happening pod hasłem ?Nie chcemy truć, ale chcemy trochę zadymić? ? w środowe popołudnie w centrum Wrocławia wśród samochodów stojących w korku.

Co drugi wrocławianin porusza się po ulicach naszego miasta własnym autem. Tracimy czas w korkach i oddychamy coraz bardziej skażonym powietrzem. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne razem z Dolnośląskim Alarmem Smogowym chcą zwrócić uwagę na ten problem. -?Nie chcemy truć, ale chcemy trochę zadymić? ? pod takim hasłem odbył się happening na skrzyżowaniu ul. Ruskiej i Kazimierza Wielkiego. Członkowie Dolnośląskiego Alarmu Smogowego, przebrani w białe kombinezony i maski przeciwgazowe, przemaszerowali przez jedno z głównych skrzyżowań w mieści i zachęcali do przesiadania się do tramwajów i autobusów.

Według przeprowadzonych w 2014 r. badań Wrocław znajduje się na liście dziesięciu miast w Polsce z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Każdy Wrocławianin średnio w roku wdycha tyle rakotwórczych substancji, ile odpowiada wypaleniu około 1000 papierosów! Główną przyczyną smogu jest emisja z domowych palenisk. Niebagatelny udział w zatruwaniu nas mają także spaliny z transportu. Potrzebujemy energii, ciepła i musimy się przemieszczać, ale to do nas należy wybór, czy w naszym codziennym życiu postawimy na rozwiązania bardziej ekologiczne.

Każdy z nas może przyczynić się to tego, by Wrocław był stolicą zdrowego życia. Można w swoich codziennych podróżach zrezygnować z samotnej jazdy autem i postawić na komunikację miejską. Przesiąść się na rower lub łączyć wszystkie te formy transportu. O tym była mowa podczas Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Dlaczego komunikacja jest eko? To prosta matematyka. Jeden solaris urbino przewozi stu pasażerów. Jeśli każdy z nich wybrałby własne auto ? do powietrza, którym oddychamy, przedostanie się 17 razy więcej szkodliwych substancji! Tramwaje zabierają na pokład około 200 pasażerów, a te ? i wie to nawet dziecko - w ogóle nie wydzielają spalin. A czy wiecie, że MPK Wrocław codziennie wysyła na ulicę 600 pojazdów? Gdyby ich pasażerowie wybrali auta mielibyśmy na ulicach nawet 60 000 samochodów więcej! Eko-logiczne?

-?Kwestia czystego powietrza to nie tylko sprawa Wrocławia. Temat ten połączył także inne duże miasta, które razem rozpoczynają właśnie ogólnopolską akcję pod hasłem Komunikacja - oddechem dla miasta. Włączył się w nią również Wrocław. Chcemy wspólnie przekonywać, że wybór komunikacji publicznej to sprawa lepszego i dłuższego życia w naszych miastach ? mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowy MPK Wrocław.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
DBS
IGKM
MPK Wrocław
  • www – 23.09.2015

    Tylko niech firmy komunikacyjne dbają uczciwie o silniki autobusów, bo nadal zbyt często zdarzają się chmury smogu z rury.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....