TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wrocław z nowym systemem dystrybucji biletów
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.12.2017 09:48:44
Wrocław z nowym systemem dystrybucji biletów (żródło: wroclaw.pl)

Od grudnia Mennica Polska rozpoczęła montaż paneli do nowych dwufunkcyjnych kasowników, które będą uruchomione od 2018 roku. To jeden z elementów nowego systemu dystrybucji biletów, który będzie obowiązywał we wrocławskiej komunikacji miejskiej.

Umowa na nowy system dystrybucji biletów, którą miasto Wrocław podpisało z Mennicą Polską S.A w marcu br., zakłada m.in.: instalację w środkach komunikacji miejskiej inteligentnych kasowników, więcej biletomatów na przystankach oraz więcej biur obsługi klienta, również dla studentów – powiedziała portalowi TransInfo.pl Kamila Bidzińska Account Director Mennicy Polskiej. Pasażerowie będą mogli kupić bilet również za pomocą aplikacji mobilnych. Kontrakt będzie obowiązywał przez 8,5 roku, a nowy system zacznie działać już od 7 marca 2018 r.

Nowy system będzie bardzo wygodny dla pasażerów z wielu powodów. Przede wszystkim z uwagi na: szybkość realizacji transakcji zakupu biletu w pojeździe komunikacji miejskiej, dzięki tzw. odroczonej autoryzacji, możliwość dokonania płatności w różnych formach, także z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, czy też więcej stacjonarnych biletomatów. Mennica Polska stworzyła pierwsze w Polsce na taką skalę rozwiązanie (wcześniej, w węższym zakresie, było wdrożenie w Jaworznie, a potem w Łodzi), w którym karta bankowa służy do zapłaty za przejazd, a jednocześnie jest identyfikatorem w przypadku kontroli. Bezpieczeństwo takiej transakcji jest zgodne ze standardami organizacji płatniczych VISA i MasterCard, co daje pasażerom gwarancję najwyższej jakości – wyjaśniła Kamila Bidzińska.

I dodała, że w przypadku inteligentnych kasowników, które zastąpią dotychczasowe automaty w pojazdach komunikacji miejskiej, w ramach jednego urządzenia zostały zintegrowane trzy funkcje umożliwiające: wniesienie opłaty przy użyciu karty płatniczej, wniesienie opłaty elektronicznej z portmonetki na karcie Urbancard, jak również skasowanie biletu papierowego. Ponadto, dotychczas automat biletowy w pojeździe był jeden, natomiast kasowników będzie zawsze po kilka sztuk. Docelowo w środkach komunikacji miejskiej we Wrocławiu pojawi się 3300 takich kasowników, które zastąpią ponad 820 mobilnych biletomatów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
MPK Wrocław
Mennica Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....