TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wrocław podsumował akcję Streetbus 2020
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.02.2020 18:00:55
Wrocław podsumował akcję Streetbus 2020; fot. wroclaw.pl

Każdej nocy z opieki wolontariuszy Miser Art w specjalnym autobusie korzysta kilkadziesiąt potrzebujących osób.

Wyjątkowy autobus, w którym osoby doświadczające problemu bezdomności mogą się ogrzać i zjeść ciepły posiłek, kursuje po ulicach Wrocławia już od 4 stycznia. Dedykowana osobom bezdomnym inicjatywa to efekt wspólnych działań prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz wrocławskiego MPK. Autobus kursuje codziennie w godzinach 20:00-23:30, a początkiem trasy jest przystanek przy ulicy Sieradzkiej. W tym miejscu pojazd spędza 25 minut i jest to jeden z kilku dłuższych postojów, mających na celu umożliwienie pasażerom komfortowego zjedzenia ciepłego posiłku. Każdej nocy w Streetbusie pojawia się średnio 65 osób korzystających z ciepłego posiłku. Rekord pasażerów tego wyjątkowego autobusu wynosi aż 79 osób.

Trasa Streetbusa kończy się przy ul. Gajowickiej, gdzie znajduje się Ogrzewalnia św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych. Autobus po drodze zatrzymuje się kilkukrotnie, a wszystkie przystanki znajdują się w miejscach zdiagnozowanych jako te, gdzie osób borykających się z problemem bezdomności jest najwięcej. Jak okazało się w ciągu kilku pierwszych tygodni kursowania Streetbusa, wolontariusze każdego dnia docierają do kilkudziesięciu potrzebujących.

3000 posiłków

-"Wolontariusze wydali już trzy tysiące ciepłych posiłków. To najlepsze podsumowanie naszych działań. Ta nowa we Wrocławiu forma niesienia, czy też "wiezienia", pomocy, okazała się naprawdę skuteczna – podkreśla prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. - Dziękuję MPK i wszystkim zaangażowanym instytucjom, dzięki którym dotarliśmy do wielu osób, którym życie się nie ułożyło. Daliśmy im nie tylko wsparcie doraźne – chwile spędzone w cieple i gorącą zupę – ale też pokazaliśmy, gdzie można szukać kompleksowej, systemowej pomocy.

Dodajmy, że w załodze MPK znalazło się wielu kierowców – ochotników, którzy chcą zaangażować się w pomaganie innym.

-"To dla mnie ogromny powód do dumy, że MPK bierze czynny udział we współtworzeniu Wrocławia, w którym każdy może liczyć na pomoc i wsparcie – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Moim celem było, jest i będzie, abyśmy reprezentowali miasto nie tylko jako przewoźnik, ale również jako spółka tożsama z wyznawanymi tu wartościami. Nie ulega przecież najmniejszej wątpliwości, że do takich należy chęć niesienia pomocy. 

Ostatni kurs Streetbusa zaplanowano na 12 kwietnia, kiedy – do najbliższej jesieni – przestanie funkcjonować Ogrzewalnia św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych przy ul. Gajowickiej. Do tego czasu wolontariusze z organizacji Miser Art każdego dnia czekają na potrzebujących, zapewniając im nie tylko posiłek i schronienie, ale również rozmowę na temat możliwości dalszej pomocy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....