TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wrocław i Jaworzno bez nagród ETZT [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.05.2020 09:30:45
Wrocław i Jaworzno bez nagród ETZT [FILM]

Po raz pierwszy w historii w tegorocznym finale konkursu EUROPEANMOBILITYWEEK Awards aż dwa polskie miasta były o krok od zwycięstwa. Niestety, nie udało się.

W poniedziałek, 18 maja, Komisja Europejska ogłosiła zwycięzców w konkursie EUROPEANMOBILITYWEEK Awards. My jeszcze wczoraj mocno trzymaliśmy kciuki za Wrocław, który był nominowany w aż dwóch kategoriach i Jaworzno, które walczyło w kategorii bezpieczeństwa.

Ostatecznie jednak stolica Dolnego Śląska musiała uznać prymat Kruševaca z Serbii, który został ogłoszony zwycięzcą EUROPEANMMOBILITYWEEK Award 2019 w kategorii większych miast. Wśród mniejszych miast triumfowała Karditsa (Grecja). Z kolei w kategorii SUMP – gdzie również startował Wrocław - wygrana trafiła do stołecznego regionu Brukseli (Belgia), a pierwsza nagroda UE w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego – zamiast do Jaworzna - trafiła do Pontevedra (Hiszpania).

Podsumowując wyniki konkursu, komisarz ds. transportu Adina Vălean powiedziała: -"Chciałbym złożyć szczere gratulacje zwycięskim miastom - Wasze działania są potężnymi przykładami ilustrującymi wiodącą rolę, jaką lokalni liderzy mogą odegrać w uczynieniu naszych miast czystszymi, bezpieczniejszymi i bardziej zrównoważonymi. Mam nadzieję, że może to stanowić inspirację dla miast, które ponownie zastanawiają się nad strategiami mobilności, zwłaszcza po obecnej pandemii. "

Poniżej krótki opis zwycięskich projektów. Warto uczyć się od najlepszych.

Kruševac, Serbia

Serbskie miasto Kruševac zachwyciło jury szeroką gamą działań, popartych dużym udziałem obywateli i politycznym wsparciem ze strony lokalnych władz. Nawet burmistrz "chodził na piechotę", przychodząc do pracy pieszo, aby pomóc w rozpowszechnieniu tegorocznego komunikatu dotyczącego mobilności. Podczas EUROPEANMOBILITYWEEK 2019 ulice miasta przeżyły nowy wybuch życia bez samochodów, nie tylko w centrum - które zostały przejęte przez pieszych - ale także na przedmieściach, gdzie organizowano różne działania. Odmieniono także oblicze miasta, instalując nowe ścieżki rowerowe, chodniki, place publiczne, parki miejskie, ławki, a nawet huśtawki.

Pozostali finaliści w tej kategorii to Rethymno (Grecja) i Wrocław.

Karditsa, Grecja

Zdobywca nagrody EUROPEANMOBILITYWEEK 2019 dla mniejszych gmin, zaimponował jury wykorzystaniem materiałów promocyjnych i partnerstw w celu wspierania zrównoważonej mobilności. Podczas EUROPEANMOBILITYWEEK 2019 miasto współpracowało z dziesiątkami organizacji, w tym szkół, akademii muzycznych, departamentów rządowych, policji, straży pożarnej, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i firm, które zostały zaproszone do udziału w świątecznym tygodniu obchodów związanych z mobilnością. Inne inicjatywy obejmowały korzyści finansowe dla firm wprowadzających środki na rzecz zrównoważonej mobilności oraz dni wolne od pracy dla pracowników, którzy dojeżdżali rowerem lub pieszo - aby pokazać, że bezpieczne spacery i jazda na rowerze są atrakcyjne z powodów innych niż zdrowie i dobre samopoczucie.

Pozostali finaliści tutaj to Alfândega da Fé (Portugalia) i Paide (Estonia).

Region Stołeczny Brukseli, Belgia

To zdobywca 8. nagrody za zrównoważone planowanie mobilności w mieście (SUMP). Region Stołeczny Brukseli wyznaczył sobie jasne i ambitne cele w zakresie zrównoważonej mobilności, które obejmują zerową liczbę ofiar śmiertelnych wypadków drogowych do 2030 r., ograniczenie użytkowania samochodów, ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę do 2021 r. oraz zwiększenie liczby stref dla pieszych. Jury było szczególnie pod wrażeniem podejścia do osiągnięcia tych celów, które postrzegają miasto jako "ekosystem". Osiągnięcia miasta oparte są na silnym zasięgu zainteresowanych stron, imponującym udziale obywateli i wdrożeniu "superbloków", innowacyjnej koncepcji urbanistycznej.

Pozostali finaliści w tej kategorii to Kowno (Litwa) i Wrocław.

Pontevedra, Hiszpania

Pontevedra - zdobywca pierwszej nagrody EU Urban Road Safety Award - konsekwentnie redukuje liczbę ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w mieście od 1999 roku, imponująco osiągając zerową liczbę ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w latach 2011-2018. Szereg środków gwarantuje, że bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój idą w parze. Miasto zastosowało jasną i staranną strategię monitorowania, aby określić, które polityki są skuteczne, a które należy zaktualizować, co skutkuje zwiększoną aktywną mobilnością, taką jak spacery i jazda na rowerze: w Pontevedra 80% dzieci w wieku 6-12 lat chodzi do szkoły samodzielnie . Jury było pod wrażeniem zastosowania przez Pontevedrę szerokiej gamy środków, w tym ograniczenia prędkości do 10-30 km / h oraz stworzenia większej liczby miejsc publicznych atrakcyjnych dla pieszych.

Pozostali finaliści tutaj to Jaworzno i Ordu (Turcja).

Podsumowując – na początku br. Komisja Europejska ogłosiła miasta nominowane do nagrody w zakresie zrównoważonej mobilności 2020. Czasy dla miejskiej mobilności mamy smutne, ale właśnie może szczególnie teraz powinniśmy promować dobre wzorce. Poza tym Polska nigdy nie była tak blisko zwycięstwa w europejskim konkursie. Szkoda, że się nie udało, ale to był naprawdę bardzo dobry występ. Dlatego gratulujemy Wrocławiowi i Jaworznu tego sukcesu, i czekamy na kolejnych polskich reprezentantów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
ETZT
Wrocław
Jaworzno

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....