TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wracasz z północny Włoch? Skontaktuj się z sanepidem
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 24.02.2020 11:30:50
Wracasz z północny Włoch? Skontaktuj się z sanepidem

Minister Zdrowia radzi: osoby wracające z północnych Włoch powinny skontaktować się z sanepidem.

-Wstępne zalecenie w związku z sytuacją epidemiologiczną w północnych Włoszech jest takie, by osoby wracające z rejonów, gdzie występuje ognisko zarażenia koronawirusem, skontaktowały się z Państwową Inspekcją Sanitarną – poinformował w TVN24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wstrzymać się z wyjazdami

Wiceminister przypomniał też, o podstawowym zaleceniu Głównego Inspektora Sanitarnego, wydanym w niedzielę, aby wstrzymać się z wyjazdami do Włoch.

"Główne zalecenie jest takie, aby nie wyjeżdżać w te rejony. Zrezygnować z odpoczynku. Mamy też wstępne rekomendacje dla osób, które wróciły z północnych Włoch, z tych miejsc, gdzie są ogniska koronowirusa. Zalecamy, by natychmiast skontaktowały się z Państwową Inspekcją Sanitarną. Być może zostaną objęci 14-dniową kwarantanną" – powiedział Kraska.

Osobom wracającym z pozostałych terenów ministerstwo rekomenduje samoocenę. Kraska zaznaczył, że jeśli występują u nich niepokojące objawy, to również powinny skontaktować z Państwową Inspekcją Sanitarną.

200 przypadków

Dotąd we Włoszech stwierdzono prawie 200 przypadków zachorowań, z czego 165 pochodzi z Lombardii. Drugi postawiony w stan czerwonego alertu region to Wenecja Euganejska. We Włoszech w wyniku zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 zmarły cztery osoby. Na razie nie udało się ustalić źródła zakażenia.

Z powodu dynamicznie rozwijającej się sytuacji epidemiologicznej we Włoszech w resorcie zdrowia w poniedziałek rano rozpoczął obrady roboczy zespół złożony z przedstawicieli tego resortu, spraw zagranicznych, służb lotniska Chopina, epidemiologiczno-sanitarnych i ekspertów ds. chorób zakaźnych. Ma on wypracować rekomendacje dla osób podróżujących do Włoch oraz powracających z tego kraju. Konferencję prasową poświęconą temu problemowi zaplanowano na poniedziałek na godz. 13.30.

"Jesteśmy w trakcie posiedzenia roboczego zespołu, gdzie wypracowujemy rekomendacje dla Polaków podróżujących do Włoch, ale także wracających z tego dość popularnego kierunku wypoczynku dla naszych obywateli" – powiedział.

Wiceminister dodał też, że w Polsce powiększy się liczba ośrodków, które przeprowadzają testy diagnostyczne na obecność koronawirusa.

"W tej chwili działają aktywnie dwa takie miejsca (Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny i laboratorium w warszawskim Szpitalu Zakaźnym – PAP). W tym tygodniu zostaną uruchomione w pozostałych województwach, czyli rozszerzamy liczbę miejsc diagnostyki na całą Polskę" – powiedział wiceminister.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
Włochy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....