TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wracają linie turystyczne. Do Poznania!
- Opublikowano: 19.06.2020 18:00:17
Wracają linie turystyczne. Do Poznania; fot. UM Poznań

Od soboty, 20 czerwca, na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne tramwaje i autobusy. Tego dnia zostanie rozpoczęty sezon linii turystycznych 2020.

- Każdego, kto chciałby poczuć klimat minionych lat, powspominać i obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania zachęcamy do przejażdżki zabytkowym pojazdem. To atrakcja turystyczna sama w sobie, a przy okazji można z okien tramwaju lub autobusu oglądać piękne widoki. Zaplanowaliśmy kursy w weekendy do końca sierpnia, ale z możliwością przedłużenia na wrzesień - mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Na dobry start

- Obsługę autobusowej linii turystycznej stanowić będą przede wszystkim Ikarusy 260 i 280, czy Jelcz PR 110. W niedziele i święta na trasie będzie się pojawiał szczególnie lubiany przez pasażerów "ogórek", czyli Jelcz RTO 043 - mówi Krzysztof Dostatni, wiceprezes Zarządu MPK Poznań ds. operacyjnych. - Na linii tramwajowej 0 najczęściej pojawiać się będą tramwaje generacji "N" w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów i "helmuty", choć nie zabraknie okazji, aby przejechać się tramwajami 102N i 102Na oraz składem wagonów 105N.

A oto przygotowana przez Poznań oferta:

Trasa linii nr 100 (autobusowa)

  • Kursowanie: od 20 czerwca (sobota) do 30 sierpnia (niedziela), w soboty, niedziele i święta. Czas przejazdu: 30 minut.

  • Kursy z przystanku Poznań Główny o godz.: 12:00* (obsługiwany autobusem JELCZ RTO - "Ogórek"), 12:40, 13:20, 14:00*, 14:40, 15:40, 16:20, 17:05.

  • Kursy z przystanku Nowe ZOO o godz.: 12:45* (obsługiwany autobusem JELCZ RTO - "Ogórek"), 13:25, 14:05, 14:45*, 15:25, 16:20, 17:00, 17:40.

Trasa linii nr 0 (tramwajowa)

  • Kursy z przystanku Plac Wielkopolski o godz.: 11:30 (dodatkowo z przejazdem przez Muzeum Komunikacji w zajezdni MPK Poznań przy ulicy Głogowskiej), 13:00, 14:00, 15:30 i 16:30.

Bilety na linie

Osoby, które planują przejażdżkę liniami turystycznymi, mają do wyboru dwa rodzaje biletów:

  • Bilety jednoprzejazdowe kosztują 6 zł (normalny), 4 zł (ulgowy - dzieci w wieku do 16 lat) i 18 zł (rodzinny - dla maksymalnie 5 osób, w tym 2 dorosłych).

  • Bilety jednodniowe (hop-on hop-off) kosztują natomiast 10 zł (normalny), 7 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny - dla maksymalnie 5 osób, w tym 2 dorosłych). Bilety jednodniowe (hop-on hop-off) obowiązują zarówno w linii nr 0, jak i 100. Osoby, które zdecydują się na ich zakup, będą mogły wysiąść na dowolnym przystanku, zwiedzić interesujące ich zabytki lub pospacerować, a potem kontynuować podróż innym kursem (na tym samym bilecie).

Bilety sprzedawane są (wyłącznie za gotówkę) przez obsługę w pojazdach kursujących na liniach turystycznych. Nie obowiązują na pozostałych (poza liniami nr 0 i 100) liniach organizowanych przez ZTM. Jednocześnie zachęcamy do korzystania innych atrakcji Poznania, takich jak choćby Kolejka Parkowa Maltanka, która 19 czerwca wraca na swoją trasę.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
turystyka
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....