TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wola sprzeciwia się cięciom ZTM w rozkładach jazdy
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 05.02.2020 18:30:57
Wola sprzeciwia się cięciom ZTM w rozkładach jazdy

Władze warszawskiej dzielnicy Wola sprzeciwiają się wprowadzanym przez ZTM cięciom w rozkładach jazdy. Na rzadkie kursowanie autobusów i tramwajów skarżą się mieszkańcy.

Dlaczego ZTM dąży do drastycznego zwiększenia ruchu samochodowego? - pyta burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. Jak podkreślają władze dzielnicy, coraz rzadsze kursowanie autobusów i tramwajów dotyka warszawiaków, którzy muszą dłużej czekać na przystankach i podróżują w mało komfortowych warunkach.

Burmistrz Woli powiedział PAP, że zmiany dotyczą strategicznych dla miasta połączeń. Jego zdaniem zmiany były wprowadzane sukcesywnie i "po cichu". "Niepokoi nas to, że korekty rozkładu odbyły się bez konsultacji społecznych" - dodał.

Dla mieszkańców Woli głównym problemem jest ograniczenie kursów autobusów linii 190 i tramwajów wzdłuż alei "Solidarności" i ulicy Wolskiej. 190 - wskazują władze dzielnicy - kursuje nie częściej niż co 7 minut. Czasem w godzinach szczytu na autobus trzeba czekać ponad 10 minut. Po godzinie 21 czas oczekiwania na to nawet 15 minut, a w weekendy po godz. 20 - 25 minut.

Częstotliwość w nowym roku spadła także w przypadku tramwajów. Władze Woli wyliczają, że między godz. 10 a 11 niskopodłogowy tramwaj linii 13 kursuje nawet co 48 minut. Problemy w związku z tym zgłaszają niepełnosprawni i mamy przewożące dzieci w wózkach - informują.

Burmistrz, zacytowany w komunikacie urzędu, podkreśla: "Mieszkańcy podróżują w tłoku, często brakuje miejsca dla osób niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi. W związku z tym niezrozumiałe jest likwidowanie kursów tak istotnych dla tej części miasta".

Dzielnica zwróciła się do Zarządu Transportu Miejskiego o wyjaśnienia. "Nie zgadzamy się z takimi działaniami. Nie możemy oszczędzać na komunikacji miejskiej. Lepsza komunikacja miejska to mniej korków" - wskazuje Strzałkowski.

"Dlaczego więc Zarząd Transportu Miejskiego dąży do drastycznego zwiększenia ruchu samochodowego, poprzez zniechęcanie mieszkańców do kupowania biletów? Przypominam, że jednym ze strategicznych celów dla Warszawy jest dbanie o jakość powietrza. Aby to osiągnąć, układ transportu publicznego powinien być dostosowany do rzeczywistych potrzeb mieszkańców" – mówi burmistrz Woli.

W rozmowie z PAP Strzałkowski wyraził nadzieję, że przy okazji wiosennych zmian, jakie zostaną wprowadzone z uwagi na oddanie do użytku nowych stacji metra, problemy wynikające z wprowadzonych przez ZTM korekt zostaną zniwelowane. "Jeżeli zachęcamy do korzystania z komunikacji - podkreślił - nie możemy tego utrudniać". "Musimy być elementarnie uczciwi" - dodał burmistrz Woli.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
linia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....