TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Włosi na Targach SilesiaKOMUNIKACJA (20-21.05)
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 27.04.2010 15:11:35
Włosi na Targach SilesiaKOMUNIKACJA (20-21.05)

Najnowsze pojazdy czołowych producentów, sprzęt serwisowy, wyposażenie warsztatów i zajezdni oraz rozwiązania elektroniczno-informatyczne dla komunikacji miejskiej będzie można zobaczyć podczas Tragów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA, które odbędą się w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 20-21 maja. Towarzyszyć im będzie dwudniowa konferencja naukowa oraz konkurs dla kierowców. Prócz gości z Polski swój udział w imprezie zapowiedzieli też Włosi, Anglicy, Hiszpanie, Słowacy i Czesi.
–„Już podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji, SilesiaKOMUNIKACJA stała się wydarzeniem międzynarodowym, w tym roku udział zagranicznych wystawców będzie jeszcze większy”–zapowiada Michał Poniatowski, menadżer Targów SilesiaKOMUNIKACJA. Bardzo licznie reprezentowani będą Włosi, którzy organizują nawet osobny pawilon. Swoją ekspozycję przedstawi w nim kilkanaście firm, wśród nich - ATV - Azienda Trasporti Verona s.r.l. –organizator komunikacji i najsilniejszy przewoźnik w Weronie i rejonie Veneto. W pierwszym dniu targów Azienda Trasporti Verona i Komunikacyjny Związek Komunalny GOP (patron targów SilesiaKOMUNIKACJA) podpiszą oficjalne porozumienie o współpracy.

Pierwszy dzień –20.05
Przedstawiciel ATV, dyr. Luciano Marchiori, będzie też jednym z prelegentów podczas towarzyszącej targom konferencji naukowej, gdzie przedstawi praktyczne zastosowanie zapisów Rozporządzenia WE 1370/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2007 r. na przykładzie Werony i Włoch. O czeskich doświadczeniach w tej dziedzinie opowie natomiast AlešStejskal z „Českáasociace organizátorů veřejnédopravy”, zaś o słowackich - Ing. Prete Janus i JUDr Martin Jergus reprezentujący „Zdrużenie prevadzkovatelov hromadnej dopravy osob”. Doświadczenia polskie we wprowadzaniu rozporządzenia „1370”przedstawią - Mieczysław Magierski, prezes zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych sp. z o.o. Warszawa, Piotr Izdebski, z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, Hubert Kołodziejski, przewodniczący Zarządu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej i Jędrzej Klatka z Kancelarii Radców Prawnych Klatka i Partnerzy w Katowicach.
Swoje wystąpienia podczas konferencji zapowiedzieli też przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i International Association of Public Transport UITP. –„Cieszymy się, że impreza tak młoda, jak Silesia KOMUNIKACJA, która odbywa się dopiero po raz drugi, przyciąga tylu uczestników i autorytetów, to pokazuje, jak ważne dla branży są podobne spotkania i nigdy ich za wiele”–mówi Roman Urbańczyk, przewodniczący Zarządu KZK GOP. Świadczy to też o sile regionu i aglomeracji katowickiej, która leżąc w sąsiedztwie innych wielkomiejskich ośrodków –Krakowa, Wrocławia, Rybnika, oraz granic –czeskiej i słowackiej, pozwala łączyć dyskusję na europejskim poziomie.

Drugi dzień –21.05
W drugim dniu imprezy –podczas konferencji i wyjazdu technicznego - zaplanowano pokazanie praktycznych rozwiązań stosowanych przez jednego z największych przewoźników pracujących dla KZK GOP - Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. Przekształcenia organizacyjne i technologiczne przedsiębiorstwa omówi prezes PKM Sosnowiec, Marek Pikuła, zaś dyrektor ds. technicznych, Piotr Drabek, zaprezentuje wyniki i ocenę eksploatacji autobusu hybrydowego marki Solaris, jednego z dwóch jeżdżących w Polsce, który od ubiegłego roku jest w posiadaniu sosnowieckiego przewoźnika. Zaplanowano także zwiedzanie zaplecza technicznego i prezentację najnowszych rozwiązań oraz inwestycji przedsiębiorstwa. Do lżejszych, lecz nie pozbawionych emocji, akcentów imprezy należeć będą natomiast zawody kierowców, które zostaną rozegrane na najnowocześniejszym symulatorze, prezentowanym przez firmę CEZ CARGO.
Przypominamy, że wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Targach SilesiaKOMUNIKACJA mogą rejestrować się już on-line. / http://www.exposilesia.pl/silesiakomunikacja10/2/2/pl/ Rejestracja upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Silesia Expo
Sosnowiec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....