Na przystankach tramwajowych w Warszawie pojawi się więcej tablic z informacją pasażerską. Przybędzie ich 14 sztuk. Tramwaje Warszawskie już szukają wykonawcy, który wyposaży przystanki w te udogodnienia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to tablice zostaną oddane do użytku w ciągu 14 tygodni od daty zawarcia umowy.
Nowe nabytki mają pojawić się na przystankach: Dworkowa 05 (2 sztuki), Malczewskiego 05, Malczewskiego 06, Morskie Oko 03, Morskie Oko 04, Park Dreszera 05, Park Dreszera 06, Postępu 03, Postępu 04, Rakowiecka 05, Rakowiecka 06, Wynalazek 01, Wynalazek 02.
O ostatniej umowie TW na SDIP pisaliśmy w TransInfo TUTAJ
Jakie tablice?
Do obowiązków wykonawcy będzie należała dostawa, instalacja i uruchomienie 14 dwustronnych tablic SDIP na peronach przystankowych oraz dostawa 6 dwustronnych tablic SDIP z przeznaczeniem do magazynu zamawiającego. Wszystkie tablice mają być fabrycznie nowe, a ich parametry nie mogą być gorsze od tych, które są już eksploatowane przez Tramwaje Warszawskie. Tablice mają być zamontowane na konstrukcji wsporczej – słupie, przy czym dolna krawędź tablic ma znajdować się na wysokości około 2,5 m nad peronem. Słup ma być ocynkowany powłoką antykorozyjną, a obudowa tablicy wykonana w wersji odpornej na korozję i czynniki atmosferyczne.
Na tablicach mają pojawiać się takie informacje jak: aktualny czas, oznaczenie linii, kierunek jazdy (nazwa przystanku końcowego), informacja o pojazdach niskopodłogowych w postaci piktogramu wózka inwalidzkiego, prognoza odjazdu, informacja o typie prognozy – jeśli nie jest ona oparta na rzeczywistej lokalizacji tramwaju danej linii, informacja o zlokalizowaniu tramwaju w strefie przystankowej – poprzez wyświetlenie piktogramu pojazdu, informacja o zlokalizowaniu tramwaju na platformie przystankowej – w takim przypadku piktogram pojazdu musi być wyświetlonym z atrybutem pulsowania, komunikaty specjalne dotyczące wystąpienia awarii na trasie oraz inne informacje, a także plansze zdefiniowane przez TW.
Matryce tablic muszą być oparte na diodach LED w technologii RGB. Standardem ma być system nagłaśniający umożliwiający przekazywanie kompletnej informacji głosowej o treści informacji wyświetlanych na tablicy (uruchamianie systemu nastąpi poprzez przycisk umieszczony na słupie tablicy). Zamawiający chce, aby tablice były wyposażone w urządzenia autodiagnostyczne lub oprogramowanie wykrywające ich błędne działanie. Oprogramowanie to ma mieć możliwość podjęcia procedury naprawczej.
Warunki przetargu
Zamawiający zaplanował otwarcie ofert na dzień 17 grudnia. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena. Ponadto, tablice mają być objęte gwarancją w okresie minimum 60 miesięcy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Dodaj komentarz
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.