TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Więcej pieniędzy na komunikację miejską w budżecie Torunia
TransInfo.pl - Opublikowano: 01.09.2017 10:38:28
Więcej pieniędzy na komunikację miejską w budżecie Torunia

Zwiększone nakłady na rozwój komunikacji miejskiej – to jedna z propozycjj zmian budżetowych na 41.sesję toruńskiej Rady Miasta.

- Zaproponowane przez nas zmiany w budżecie związane są przede wszystkim z realizacją harmonogramu inwestycji. Nowych dochodów zaś jest niewiele – powiedziała Magdalena Flisykowska-Kacprowicz, skarbnik miasta. Zmianami w budżecie miasta i w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Torunia na lata 2017-2041 Rada Miasta zajmie się podczas 41. sesji, która odbędzie się 7 września 2017 roku.

Największą proponowaną zmianą, zapisaną zarówno w tegorocznym budżecie, jak i w Wieloletniej Prognozie Finansowej, której dodatkowo poświęcona została też odrębna uchwała rady miasta, jest dokapitalizowanie spółki MZK. W aktualnej perspektywie finansowej znajduje się podpisana na początku sierpnia 2017 roku umowa o dofinansowanie projektu BIT City II z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. To dofinansowanie wyniesie ponad 195 mln zł. Głównym punktem tego projektu jest budowa linii tramwajowej na osiedle Jar, a także modernizacja linii tramwajowej w czterech lokalizacjach oraz zakup pięciu nowych tramwajów, a także autobusów niskoemisyjnych. Wartość tego projektu wymaga od miasta wkładu własnego w wysokości 132 mln zł. Dodatkowo w ramach Bit City II realizowany będzie też inny projekt - "Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. św. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu", który będzie finansowany ze środków RPO. Wkład własny wymagany do realizacji tej inwestycji wynosi 17 mln zł.

Również w połowie 2017 roku miasto podpisało z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę na przystąpienie do programu elektromobilności. W związku z tym szacuje się, że spółka MZK będzie potrzebowała ok. 30 mln zł, przeznaczonych albo na zakup w latach 2018-2019 autobusów niskoemisyjnych, albo na wkład własny, jeśli na wspomniane zakupy uda się pozyskać zewnętrzne środki.

Łącznie zatem miasto wspólnie z MZK potrzebuje 179 mln zł jako wkład własny. W celu pozyskania tych środków MZK będzie emitowało obligacje do roku 2021 lub 2022 – w zależności od realizacji projektu. W związku z tym w dniu 12 stycznia 2017 roku Spółka wystosowała zaproszenie do pięciu banków, by przedstawiły wiążącą ofertę współpracy jako Partner Finansowy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum banków Bank Pekao S.A. i BGK.

Obligacje będą spłacane do roku 2042. Miasto przez ten czas będzie wspierało spółkę MZK środkami na ich obsługę, przekazując dwa razy do roku środki niezbędne, by oddać zarówno tę kwotę, jak i odsetki. Przewidywane, łączne obciążenie budżetu Miasta Torunia z tego tytułu wyniesie 289 314 000 złotych, kwota odsetek zaś to ok. 110 mln zł. – Oznacza to, że corocznie będziemy przeznaczali na ten cel z budżetu miasta ok. 12 mln zł. Myślę, że przy budżecie wynoszącym blisko 1 mld zł nie będzie to kwota, która mogłaby spowodować perturbacje w budżecie miasta – zapewnił prezydent Michał Zaleski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
budżet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....