TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Węgierski transport sparaliżowany przez śnieg
TransInfo.pl - Opublikowano: 02.12.2019 15:30:45
Węgierski transport sparaliżowany przez śnieg ; fot.PAP

2 grudnia niektóre połączenia kolejowe stanęły z powodu opadów śniegu na Węgrzech, część pociągów się spóźnia, podobnie jak wiele środków komunikacji miejskiej w Budapeszcie, doszło także do wypadków drogowych.

Z powodu warunków atmosferycznych nie jeżdżą pociągi m.in. z dworca Nyugati (Zachodniego) w Budapeszcie do miasta Monor na południowy wschód od węgierskiej stolicy – podała spółka informacyjna węgierskich kolei Mavinform na swojej stronie na Facebooku.

Na dworcu Nyugati nie zdążono zakończyć przed początkiem opadów planowej konserwacji jednej ze zwrotnic, w związku z czym nie odchodzą pociągi z trzech peronów. Z tego powodu na linii m.in. do Vacu, Szobu czy Debreczyna trzeba się liczyć z opóźnieniami rzędu 60-80 minut.

Znacznie wydłużył się też czas podróży autobusem zastępczym na trasie Budapeszt-Hatvan, gdzie od kilku miesięcy linia kolejowa jest w remoncie. Powodem są wypadki drogowe, które spowolniły m.in. ruch na autostradzie M3.

Z powodu opadów śniegu z opóźnieniem kursuje też komunikacja publiczna w Budapeszcie, w niektórych miejscach wprowadzono objazdy, a na części przystanków pojazdy się w ogóle nie zatrzymują lub skrócono trasę przejazdu – poinformowało Budapeszteńskie Centrum Transportu (BKK).

Według służb informacji drogowej Utinform drogi w całym kraju są śliskie. W zachodniej i południowej części Węgier powierzchnia dróg jest mokra z powodu opadów deszczu ze śniegiem, a na północy, wschodzie i w centrum po opadach śniegu drogi są pokryte mokrym śniegiem.

W niektórych miejscach doszło do kolizji i innych wypadków drogowych, w związku z czym trzeba się liczyć z takimi ograniczeniami, jak zamknięcie odcinka drogi lub pasa.

Jak podał Utinform, z powodu opadów śniegu oraz dużego ruchu po weekendzie niemal na wszystkich drogach wokół stolicy występują korki. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pogoda
Węgry
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....