TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawskie ograniczenia w praktyce: 32 zatrzymania
WIRUS, ROZKŁAD, WARSZAWA - Opublikowano: 27.03.2020 08:30:43
Warszawskie ograniczenia w praktyce: 32 zatrzymania ; fot. UM Warszawa

26 marca w stolicy miało miejsce blisko 30 zatrzymań tramwajów oraz dwóch autobusów ze względu na zbyt dużą liczbę pasażerów.

W metrze nie odnotowano przekroczenia liczby podróżnych.

Specjalne oznaczania

-"Stołeczne ZTM dostosowuje transport publiczny do wytycznych dotyczących stanu epidemii - przekazała w czwartek rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

We wszystkich pojazdach transportu publicznego - autobusach, tramwajach, metrze a także pociągach SKM pojawiły się dodatkowe elementy informacji pasażerskiej. Na prawym płacie każdych drzwi (z wyjątkiem drzwi wyłączonych z użytkowania z uwagi na bezpieczeństwo prowadzącego), a także na jednym z okien bezpośrednio sąsiadujących z drzwiami pojawiły się informacje o maksymalnej liczbie osób, które mogą jechać jednocześnie pojazdem. Na lewym płacie wszystkich par drzwi, a także w kilku miejscach wewnątrz pojazdu umieszczone zostały informacje o konieczności zachowania odstępów między pasażerami. Takie oznaczenia pojawią się również na przystankach komunikacji miejskiej.

Transportowy monitoring

Urząd podał, że Warszawski Transport Publiczny cały czas monitoruje sytuację, a rozkład jazdy jest elastyczny i dostosowywany do bieżącej sytuacji. "Na ulice wyjeżdża maksimum pojazdów. Zgodnie z poleceniem Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, zarząd Transportu Miejskiego opracował wytyczne dla przewoźników. Wprowadziliśmy też dodatkowe elementy informacyjne dla pasażerów" - przekazał magistrat.

Od środy w środkach transportu może jednocześnie podróżować nie więcej osób niż połowa liczby miejsc siedzących.

"Przygotowaliśmy odpowiednie oznaczenia, które są umieszczone we wszystkich pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Jeszcze przed wejściem do autobusu czy tramwaju mieszkańcy dowiedzą się ile osób może nim jechać. Są także informacje o konieczności zachowania odstępów między pasażerami" - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Prezydencki apel

-"Jeszcze raz chcę zaapelować o zdrowy rozsądek i racjonalne podejście do stanu epidemii. Wierzę, że nasze wspólne starania o ograniczenie liczby zachorowań przyniosą oczekiwane rezultaty. Warszawa również zrobi wszystko, by tak się stało" - dodał.

Jak przekazał ratusz, dane o komunikacji miejskiej spływają m.in. z sytemu bramek w metrze, liczników w autobusach, a także z posterunków obserwacyjnych wystawionych na ulicach. W czwartek w 40 lokalizacjach, pracownicy WTP liczyli pasażerów w komunikacji. Te dane są potrzebne do ewentualnych działań związanych z korektą rozkładu jazdy.

Jeśli chodzi o frekwencję w transporcie publicznym, jest ona porównywalna do tej z dni poprzednich. Od końca ubiegłego tygodnia autobusami podróżuje około 25 proc. pasażerów w porównaniu ze zwykłym dniem w ciągu roku. W metrze odsetek podróżnych spadł do około 15 proc. Jeszcze w poniedziałek pociągami linii M1 podróżowało ponad 485,5 tys. pasażerów, a M2 ponad 186 tys. W środę składami linii M1 jechało 62,3 tys. osób, a linią M2 mniej niż 25 tys.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....