TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawskie Badanie Ruchu
ZTM WARSZAWA - Opublikowano: 03.12.2015 15:46:51
Warszawskie Badanie Ruchu

Prawie 60 proc. warszawiaków jeżdżących po mieście wybiera komunikację publiczną, w drugiej kolejności samochód, w trzeciej rower. Warszawiacy są mobilni ? wykonują ponad 3,3 mln podróży w ciągu doby.

Są już wyniki Warszawskiego Badania Ruchu 2015. Warszawskie Badanie Ruchu 2015 ruszyło 8 kwietnia a zakończyło się 27 czerwca. Przez ten czas zebrane zostały informacje o sposobach podróżowania po mieście przez warszawiaków a także dane o ruchu pojazdów (z uwzględnieniem podziału na rowery, motocykle, samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy). Ankieterzy przepytali 17 tys. osób. Wykonane zostały także pomiary ruchu pojazdów - pojazdy policzono w ponad 200 punktach na granicy aglomeracji, na granicy Warszawy, w centrum miasta, na ulicach przecinających średnicową linię kolejową od Piastowa do Halinowa i na mostach.

Duży ruch w mieście

Warszawiacy wykonują 3 350 000 podróży w ciągu dnia roboczego. Statystyczny pracujący wykonuje 2,24 podróże dziennie, student ? 2,14, uczeń ? 2,02. I to właśnie kierunek podróży dom-praca i praca-dom jest najpopularniejszy - to ponad 20 proc. wszystkich podróży. Godziny szczytu przed południem to okres pomiędzy godz. 7.00 a 8.00, przy czym wzrost liczby podróży o tej porze jest skokowy; po południu największy ruch przypada na godzinę pomiędzy 16.00 a 17.00 i po niej stopniowo spada ? szczyt popołudniowy jest dłuższy i bardziej równomierny.

Najpopularniejszym środkiem lokomocji jest niezmiennie komunikacja zbiorowa ? codziennie wykonywanych jest w ten sposób 56,9 proc. podróży. Na drugim miejscu jest transport indywidualny ? 38,6 proc. podróży, następnie rowerowy ? 3,8 proc. Jedna podróż w komunikacji miejskiej trwa 41 min., samochodem 32 min., a na rowerze (przy czym mówimy tu o przemieszczaniu się w konkretnym celu, nie rekreacyjnie) ? 26 min. Podróże piesze trwają ok. 14 min. Najwięcej podróży, blisko 60%, odbywa się w całości w lewobrzeżnej części miasta. Podróże na drugą stronę Wisły to 23%, tylko 17% to podróże mieszkańców prawej strony miasta, nie przekraczających rzeki. Wskaźnik ruchliwości mieszkańców Pragi wynosi 1,9 a lewego brzegu Wisły ? 2,03.

W ciągu 16 godzin dnia (w godz. 6-22) granice Warszawy przekracza ponad 1,3 mln aut ? ok. 690 tys. wjeżdża do miasta, wyjeżdża ok. 633 tys. pojazdów. Do Śródmieścia oraz centralnych części Pragi, Woli i Ochoty wjeżdża ponad 526 tys. pojazdów, a w tej grupie ponad połowa to lekkie samochody ciężarowe. Wisłę przejeżdża ponad 482 tys. pojazdów dziennie ? ok. 241 238 do centrum i ok. 241 107 z centrum.

Komputerowy model ruchu

Teraz na podstawie wyników badań, z wykorzystaniem danych z innych badań (m.in. o podróżach mieszkańców województwa oraz ruchu na pozawarszawskich odcinkach dróg krajowych i wojewódzkich) zbudowany zostanie tzw. komputerowy model ruchu dla obszaru całej aglomeracji warszawskiej. Po raz pierwszy przygotowany będzie także model ruchu rowerowego. Model ruchu będzie gotowy do końca maja 2016 r.

Warszawskie Badanie Ruchu 2015 wykonuje wybrane w przetargu konsorcjum, którego liderem jest instytut badawczy PBS, w skład którego wchodzą ponadto Politechniki Warszawska i Krakowska. Za WBR 2015 miasto zapłaci 1 806 870 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
Warszawskie Badanie Ruchu
analiza

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....