TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa: zmiany w komunikacji miejskiej w czasie wakacji
PAP - Opublikowano: 22.06.2015 23:55:42
Warszawa: zmiany w komunikacji miejskiej w czasie wakacji

Zawieszenie i zmniejszenie częstotliwości kursowania wybranych linii autobusowych i tramwajowych to niektóre zmiany przygotowane przez ZTM na czas wakacji. Zaczną obowiązywać od 29 czerwca. Wtedy przestanie też kursować część tramwajów na Służewcu i Bemowie. 

W wakacje mieszkańcy Warszawy znacznie rzadziej korzystają z komunikacji miejskiej niż w trakcie roku szkolnego - przekonywali w poniedziałek przedstawiciele stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego. W związku z tym od 29 czerwca na ulice wyjedzie mniej autobusów i tramwajów. A część z tych, które pozostaną na ulicach, będzie jeździć rzadziej.

Linie tramwajowe 2 (trasa Tarchomin Kościelny - Metro Młociny) i 9 (al. Krakowska - Gocławek) będą na przystanki podjeżdżały, co sześć minut, a nie co cztery, jak obecnie. Zmiany obejmą też linie: 7, 11, 14, 15, 20, 22, 23, 25, 28, które w czasie porannego szczytu będą kursowały, co 12 minut, a nie co osiem. Przez czas wakacji nie będą jeździć linie: 31, 37 i 41.

Specjalne wakacyjne rozkłady jazdy zostaną wprowadzone na wielu liniach autobusowych. Zawieszone będą kursy typowo szkolne na liniach: 115, 121, 211, 326. Na liniach: 120 i 162 zostaną zawieszone kursy oznaczone literami f, c, s. Autobusy 153, 163 i 164 nie będą podjeżdżać pod szkoły.

Zawieszone zostaną także niektóre tzw. szczytowe linie, czyli 304, 307, 315, 319, 320, 334, 356, 379, 412, 423 i E-3. W zamian za linię 320 do Fortu Radiowo będzie dojeżdżała linia 154.

Zmiany nie ominą również obu linii metra. Pociągi pierwszej nitki będą podjeżdżały na stacje co trzy minuty, a nie co dwie i pół minuty, a na II linii podziemnej kolejki w godzinach szczytu, pociągi będą kursować, co trzy i pół minuty, a nie co trzy. Nie zmieni się za to rozkład jazdy w pozostałych porach dnia oraz w soboty i święta.

Jednak wakacyjne rozkłady jazdy, to nie jedyne zmiany w transporcie publicznym. Na utrudnienia trzeba przygotować się na Służewcu i na Bemowie, gdzie wyłączone z ruchu zostaną niektóre linie tramwajowe.

Od 29 czerwca tramwaje przestaną jeździć na ul. Woronicza, Wołoskiej (od Woronicza do Marynarskiej) i Marynarskiej. Tramwaje wrócą tam 1 września. Linie 17 i 18 pojadą objazdami. Na ulice wyjadą dwie autobusowe linie zastępcze - Z-1 i Z-2, których zadaniem będzie ułatwienie dojazdu do zagłębia biurowego. Dodatkowo, w godzinach szczytu, częściej będzie jeździć linia 218.

Zmiany spowodowane są budową drugiej jezdni ul. Wołoskiej. 29 czerwca zakończy się pierwszy etap robót. Tramwaje wrócą na inny fragment ul. Wołoskiej i św. Boboli (od ul. Woronicza do pętli Kielecka).

Tramwaje przestaną także jeździć na Bemowie, ul. Powstańców Śląskich (między ul. Radiową i pętlą Nowe Bemowo). Wrócą na ten odcinek 18 lipca. Objazdami pojadą tramwaje: 6, 11, 23, 24 i 28.

Ponadto przedstawiciele ZTM poinformowali o ujednoliceniu zapowiedzi głosowych w pociągach I linii metra. Nadal wszystkie stacje będzie zapowiadał Ksawery Jasieński, jego głosem będą również wygłaszane wszystkie pozostałe komunikaty w języku polskim. Jednak jego głos będzie słyszalny tylko w pociągach starego typu (serii 81 i Alstom Metropolis). W nowych pojazdach Inspiro wszystkie komunikaty będą wygłaszane przez Macieja Gudowskiego - głos II linii podziemnej kolejki.

Rzecznik ZTM Igor Krajnow wyjaśnił, że pociągi Inspiro kursują na obu liniach, jednak nie ma w nich możliwości przełączania między poszczególnymi "głosami". Zapewnia jednak, że to sytuacja przejściowa.

"Jest to stan przejściowy, myślę, że wspólnie z Metrem Warszawskim uda nam się doprowadzić do tego, żeby również w pociągach Inspiro kursujących na I linii metra głos Ksawerego Jasińskiego był słyszany" - powiedział Krajnow.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
metro
wakacje

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....