TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa zamraża 135 mln zł dla miejskiej komunikacji [FILM]
- Opublikowano: 08.06.2020 15:30:08
Warszawa blokuje 135 mln zł dla komunikacji miejskiej [FILM]; fot. UM Warszawa

5 czerwca wiceprezydent Renata Kaznowska podpisała zarządzenie w sprawie blokowania planowanych wydatków budżetowych w 2020 roku.

Miasto chce zaoszczędzić prawie 135 mln zł na komunikacji miejskiej, prawie 27 mln zł na utrzymaniu dróg, ponad 15,5 mln zł na gospodarce mieszkaniowej, ponad 8,3 mln zł na administracji publicznej (w tym na wynagrodzeniach - 79 tys. zł), 6,4 mln zł na promocji jednostek samorządu terytorialnego, ponad 5,7 mln zł na kulturze fizycznej, ponad 18,7 mln zł na kulturze i ochronie dziedzictwa narodowego oraz ponad 9 mln zł na gospodarce komunalnej i ochronie środowiska. Łącznie miasto ma zaoszczędzić 299788149 zł, dzielnice - 45196262 zł, a powiat - 500 tys. zł.

Łączna zamrożona kwota to 345 mln 481 tys. zł - poinformowała w poniedziałek, 8 czerwca wiceprezydent miasta Renata Kaznowska. Blokada wydatków obowiązuje do końca roku.

Niewielka, olbrzymia suma

Jak zaznaczyła wiceprezydent, biorąc pod uwagę ponad 16-miliardowy budżet, to niewielka suma. "Jest niewielka, ale jest też olbrzymia. To wszystko zależy oczywiście od skali i od tego, z czego musimy rezygnować" - powiedziała.

Kaznowska wyjaśniła, że zamrożona kwota obejmuje przede wszystkim transport publiczny, głównie remonty. Z kolei ponad 60 mln złotych zamrożono w obszarze edukacji - tu blokada poza remontami obejmuje też "szczegółową weryfikację zajęć dodatkowych".

Zobaczcie konferencję na filmie:


Wiceprezydent Renata Kaznowska podpisała zarządzenie w sprawie blokowania planowanych wydatków budżetowych w 2020 roku.

Rządowy rachunek

Obecny na konferencji wiceprezydent Olszewski podkreślał, że samorządy zwracały się do rządu PiS, gdy przygotowywano pakiet zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych i zmiany w funkcjonowaniu OFE. "Wówczas ze strony wszystkich samorządów w Polsce poszedł bardzo jasny sygnał, że dokonywanie zmian w przepisach, które dotykają dochodów samorządów, skończy się sytuacją, w której samorządy będą bardzo mocno osłabione" - powiedział Olszewski.

Jego zdaniem wszystkie te ostrzeżenia ziściły się w postaci kryzysu, co odbija się na jakości życia mieszkańców. "Trzeba sobie dzisiaj jasno powiedzieć. Wszystkie samorządy wystawiają rządowi rachunek. To rachunek, który jest rachunkiem niedopracowanych przepisów z ubiegłego roku, to rachunek zaniechań wobec samorządów i naszych mieszkańców" - zaznaczył.

Kaznowska wyraziła nadzieję, że rząd podejmie refleksję i rozmowy z samorządami, które - jak dodała - obawiają się pogorszenia sytuacji. "Bardzo liczymy na refleksję rządzących. Liczymy na to, że będziemy mogli tę kwotę do końca roku uwalniać" - powiedziała. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
budżet
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....