TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa: W weekend dużo zmian w organizacji ruchu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 31.05.2019 12:25:52
fot. ZTM

W weekend odbędą się dwa zgromadzenia publiczne i przemarsze oraz procesja Święta Dziękczynienia. Zorganizowany będzie także przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej i rolkarzy, a także impreza z okazji Dnia Dziecka. W związku nastąpią zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

W piątek, w godz. 19-21 zorganizowana zostanie Warszawska Masa Krytyczna. Rowerzyści, którzy wezmą w niej udział, wyruszą z pl. Zamkowego i przejadą: Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, Francuską, Zwycięzców, Saską, al. Waszyngtona, al. Zieleniecką, Targową, al. Solidarności, mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. Solidarności, al. Jana Pawła II, Grzybowską, Królewską, Marszałkowską, Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską, Focha, Moliera, Senatorską i Miodową na pl. Zamkowy. Jak zaznaczają stołeczni urzędnicy, na trasie przejazdu mogą występować wstrzymania ruchu, a komunikacja miejska kursująca ulicami, którymi będą jechać rowerzyści, może być kierowana na objazdy.

Kolejne zmiany planowane są na sobotę. W związku z organizowanym w sobotę w ogrodach KPRM i w Łazienkach Królewskich piknikiem z okazji Dnia Dziecka już od piątku, od godz. 22 do soboty, do godz. 23.59 zamknięte dla ruchu będą Al. Ujazdowskie od pl. Na Rozdrożu do Bagatela. Kierowcy jadący Al. Ujazdowskimi od strony centrum na pl. Na Rozdrożu będą musieli skręcić w al. Szucha. Z kolei jadący ul. Belwederską w kierunku centrum będą musieli skręcić w Bagatela (możliwy będzie skręt w lewo). Objazd zostanie poprowadzony ulicami: al. Szucha przez pl. Unii Lubelskiej, Puławską, Goworka, Spacerową. Taką trasą będą jeździć autobusy linii: 116, 166, 180, 195, 400 i 503.

Na godz. 13 w sobotę zaplanowane jest zgromadzenie publiczne pod Ministerstwem Zdrowia na ul. Miodowej. Jego uczestnicy mają przejść: Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, pl. Trzech Krzyży i Wiejską przed Sejm RP. Zakończenie zgromadzenia zaplanowane jest na godz. 17 pod Sejmem.

W trakcie przemarszu mogą się zmienić trasy autobusów linii: 102, 105, 108, 111, 116, 117, 118, 127, 158, 166, 171, 178, 180, 195, 222, 400, 503, 507, 517, 518 i 521.

Tego samego dnia przy PGE Narodowym odbędzie się impreza biegowa The Color Run. Biegacze wystartują o godz. 14.30 i przebiegną jezdniami na błoniach stadionu i dalej ul. Siwca, wokół PGE Narodowego i chodnikiem wzdłuż al. Poniatowskiego i Zielenieckiej.

Wieczorem w sobotę warszawskimi ulicami przejadą rolkarze. Z okazji Dnia Dziecka będą dwa przejazdy. Najpierw o godz. 19 sprzed pomnika Mikołaja Kopernika wystartują uczestnicy Nightskating dla dzieci. Trasa ich przejazdu będzie prowadziła ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, Emilii Plater, Świętokrzyska, Prosta, Towarowa, al. Solidarności, al. Jana Pawła II, Grzybowska, Królewska, Tokarzewskiego-Karaszewicza i Krakowskie Przedmieście.

O godz. 22 wystartują uczestnicy NightSkating Extreme. Trasa ich przejazdu będzie prowadziła przez kilka dzielnic. Najwytrwalsi uczestnicy przejazdu pokonają aż 55 km. Trasę wyznaczono ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewska, Marszałkowska, al. Solidarności, al. Jana Pawła II, ks. Popiełuszki, Słowackiego, Marymoncka, most M. Skłodowskie-Curie, al. Kuklińskiego, Modlińska, most Grota-Roweckiego, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki, Zakroczymska, Szymanowska, most Gdański, Jagiellońska, al. Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, al. Solidarności, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie, R. Siwca (postój około 20 minut na błoniach PGE Narodowego), Sokola, Zamoście, most Świętokrzyski, Zajęcza, Topiel, Tamka, Kopernika, Świętokrzyska, Marszałkowska, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, most Łazienkowski, Wał Miedzeszyński, most Siekierkowski, al. Becka, al. Polski Walczącej, Nehru, Gagarina, Belwederska, Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Krucza, Bracka, Mazowiecka, Królewska, Tokarzewskiego-Karaszewicza na Krakowskie Przedmieście. Zakończenie przejazdu przewidziane jest około godz. 2-3.

W niedzielę w godz. 12-15 odbędzie się przemarsz ulicami: Żelazna, al. Solidarności, Nowy Przejazd, Senatorska, Miodowa, Kapitulna, Podwale, pl. Zamkowy. Na trasie przemarszu i ulicach przecinających trasę może zostać wstrzymany ruch tramwajów.

Wówczas na trasy objazdowe będą skierowane tramwaje linii: 4, 10, 13, 15, 17, 18, 20, 23, 26, 33, 35 i 36. Swoje trasy mogą zmienić także autobusy: 107, 111, 116, 128, 157, 160, 175, 178, 180, 190, 222, 227, 400, 503, 518, 520, 527.

Również w niedzielę z pl. Piłsudskiego do Wilanowa przejdzie procesja Święta Dziękczynienia. W związku z uroczystościami przed Świątynią Opatrzności Bożej od soboty od godz. 9 do poniedziałku 3 czerwca do godz. 4 wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia – w kierunku świątyni – al. Rzeczypospolitej między Prymasa Hlonda a Sejmu Czteroletniego. Dodatkowo, w niedzielę, od godz. 6 do 22 zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia – w kierunku centrum – al. Rzeczypospolitej od Sejmu Czteroletniego do Klimczaka, a także Prymasa Hlonda od al. Rzeczypospolitej do Ledóchowskiej.

Procesja przejdzie w godz. 8-12 ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Jana III Sobieskiego, al. Rzeczypospolitej, Hlonda. Do św. Bonifacego procesja będzie szła jezdnią w kierunku Wilanowa. Ruch w kierunku przeciwnym będzie utrzymany. Na dalszym odcinku zostaną wyłączone z ruchu obie jezdnie.

Miejsca postojowe w godz. 6-22 zostaną wyznaczone na al. Rzeczypospolitej, na wschodniej jezdni od Klimczaka do Osi Królewskiej, i na Przyczółkowej od Klimczaka do Branickiego, a w godz. 11.45-22 na zachodniej jezdni al. Rzeczypospolitej od Osi Królewskiej do Hlonda.

W związku z uroczystościami już od godz. 9 w sobotę trasy autobusów linii 217, 522 i N81 zostaną skrócone do skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z Hlonda i Klimczaka. Natomiast w niedzielę autobusy linii 217 i 522 będą dojeżdżały tylko do skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z Osią Królewską. Podczas procesji trasy zmienią autobusy linii: 107, 111, 116, 118, 119, 128, 130, 148, 163, 164, 166, 172, 175, 178, 180, 195, 217, 222, 400, 501, 503, 518, 519, 522.

Również w niedzielę w Ursusie odbędzie się impreza Bieg Wolności z okazji obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Start i metra biegu usytuowana zostanie na pl. Czerwca 1976 r. przed Urzędem Dzielnicy Ursus. Uczestnicy zmagań wystartują o godz. 13 i pobiegną ulicami: T. Hennela, Traktorzystów. W godz. 7-15 zamknięty dla ruchu będzie pl. Czerwca 1976 r. W tym czasie autobusy linii 177 zawrócą na skrzyżowaniu ulic Szamoty i Traktorzystów i Szamoty pojadą do przystanku Ursus-Ratusz. Autobusy linii 228 będą kursowały ulicami Szamoty i Posag 7 Panien. Wstrzymanie ruchu na pozostałej trasie biegu nastąpi w godz. 12.30-13.30. Wtedy autobusy linii 194 i 716 będą jeździły objazdem wyznaczonym ulicami: Władysława Jagiełły, Balicką, Gierdziejewskiego, Posag 7 Panien, Szamoty, Traktorzystów.

30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r. uczczą również uczestnicy Sztafety Wolności. Biegacze wystartują o godz. 9 z Wiejskiej, sprzed Sejmu, i pobiegną ulicami: pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Bonifraterska, Muranowska, Andersa, Mickiewicza, Krasińskiego do Centrum Olimpijskiego na Żoliborzu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....